9. deň ME 2024: Belgicko sa snaží zotaviť zo šokujúcej prehry proti Slovensku

Belgicko Ukrajinský národný tím čelí silnému tlaku, keď sa pokúša zotaviť z prekvapivej porážky so Slovenskom v skupine E, keď sa v sobotu večer stretne s Rumunskom.

Romelu Lukaku Dva góly neboli uznané pri šokovej prehre červených diablov 1:0 a Belgicko tak zostalo ako jediný tím v skupine bez troch bodov.

Gruzínsko a Česká republika sa budú snažiť zabezpečiť si prvé body v skupine F, keď sa zápas začne v sobotu popoludní Portugalsko Turecko môže postúpiť do osemfinále, ak vyhrá zápas v… Dortmund.

piatok, Kylian Mbappe Bola to nepoužitá náhrada Francúzsko Zápas sa skončil bezgólovou remízou oboch tímov Holandskoaj keď za stále kontroverzných okolností Xavi Simmons Gól v druhom polčase neuznali kvôli videotechnike. Ukrajina sa vrátila zozadu, aby v Düsseldorfe zdolala Slovensko 2:1, kým Rakúsko vyhralo 3:1… Poľskoktorý zo súťaže vystúpil ako prvý.

Tu sa Palestínska tlačová agentúra pozrie na deviaty deň.

Na Lukaku v Belgicku nie je žiadna záťaž

Belgický útočník Romelu Lukaku vyzerá frustrovane

Tréner Belgicka Domenico Tedesco hovoril jeden na jedného s Romeluom Lukakuom o jeho forme (Michael Probst/Associated Press)

Tréner Belgicka Domenico Tedesco hovoril so svojím útočníkom Romeluom Lukakuom, ale na svojho vynikajúceho útočníka neuvalil žiadnu ďalšiu záťaž.

Tridsaťjedenročný hráč nastrieľal so svojou krajinou 85 gólov, no pri prekvapivej porážke so Slovenskom po góle z tesnej blízkosti, ktorý bol neuznaný pre ofsajd, sa mu nepodarilo pridať ďalšie.

Tedesco dúfa, že Lukaku môže získať späť svoju formu a dostať sa späť do svojej kvalifikačnej kampane na Euro 2024 proti Rumunsku.

„Rozprávali sme sa individuálne po tréningu (štvrtok),“ povedal.

„Vždy hovoríme, pretože je jedným z kľúčových hráčov.“ Je dôležité vedieť, čo si myslí.

„Máme dobrú výmenu informácií. Nerozprávame sa len kvôli premeškaným príležitostiam.

READ  Ukážka: Rumunsko U19 vs Slovensko U19 - predpovede, tímové novinky, zostavy

Môže urobiť viac, samozrejme, ale nemôžeme očakávať šesť gólov zo šiestich šancí.

Vytvorte tlak pre Anglicko

Anglický stredopoliar Declan Rice sedí na ihrisku so skríženými nohamiAnglický stredopoliar Declan Rice sedí na ihrisku so skríženými nohami
Anglický stredopoliar Declan Rice Pripúšťa, že hráči na seba pravdepodobne vyvíjajú príliš veľký tlak (Bradley Collier/PA)

Declan Rice verí, že Anglicko je také zúfalé, že chce ukončiť svoje 58-ročné čakanie na zisk veľkej mužskej trofeje, že na seba vyvíja príliš veľký tlak v súvislosti s európskym šampionátom v roku 2024.

Anglicko má dobré predpoklady na postup do osemfinále C-skupiny po remíze 1:1 Dánsko Vo štvrtok vo Frankfurte.

Tento výkon však vyvolal ostrú kritiku zo strany hráčov a manažéra Garetha Southgatea, vrátane hlasných posmeškov pri záverečnom hvizde.

„Všetci tak zúfalo túžime vyhrať, byť lídrami, ísť von a dať ľuďom spomienky, ktoré vydržia celý život, a niekedy mám pocit, že na seba vyvíjame taký tlak, že môžeme ísť von a nechať to tak. aby sa o nás postarali,“ povedala Riceová.

„Určite vieme, že môžeme byť lepší na lopte aj mimo nej a je toho veľa, čo musíme zlepšiť, čo je celkom pozitívne.“

Holanďania odmietajú kontroverzný ofsajd

Anglickí funkcionári boli zapletení do doteraz možno najkontroverznejšieho rozhodcovského rozhodnutia na turnaji, keď sa zápas Holandsko – Francúzsko po prvý raz z 50 zápasov majstrovstiev Európy skončil bezgólovou remízou.

Zrušil ju Anthony Taylor po tom, čo sa holandský obranca z davu hráčov vkradol ku Xavimu Simonsovi Denzel Dumfries Usúdilo sa, že zasahoval do brankára Mike MaignanSchopnosť potápať sa.

Asistent rozhodcu VAR Stuart Attwell súhlasil s rozhodnutím na ihrisku a odmietol možnosť nasmerovať Taylora k obrazovke na strane ihriska, čo naštvalo holandských hráčov a trénera Ronalda Koemana.

Francúzsky útočník Kylian Mbappé, ktorý si pri víťazstve Francúzska nad Rakúskom v úvodnom zápase zlomil nos, bol náhradníkom, ktorý sa nezúčastnil po tom, čo mu počas tréningov a zápasov zabezpečili ochrannú masku.

READ  Mužská hokejová sezóna RPI sa začína proti Mercyhurst

Palice sú prasknuté

Christoph BaumgartnerÚžasný gól Francúza v druhom polčase pomohol Rakúsku k výhre 3:1 nad Poľskom, ktoré ako prvý tím opustilo turnaj po remíze Francúzska s Holandskom.

Tím Ralfa Rangnicka začal rýchlo, keď ich strelil gólom Gernot Trauner.

Poľsko vyrovnalo cez Krzysztofa Piateka pred polčasom, no nedokázalo sa presadiť, aby vyhralo, čo potrebovalo, prehralo s gólom Baumgartnera a penaltou v neskoršom zápase od Marka Arnautoviča.

Rímske ruiny v deň slovenska

Ukrajinec Roman Jaremčuk dvíha ruky do vzduchu Ukrajinec Roman Jaremčuk dvíha ruky do vzduchu

Roman Yaremchuk strelil posledný víťazný gól, aby udržal nádeje Ukrajiny nažive (Nick Potts/PA)

Náhradník Roman Yaremchuk strelil posledný gól, keď sa Ukrajina vrátila po góle, aby vyhrala 2:1 nad Slovenskom v skupine E v Dusseldorfskej aréne a udržala si nádej na kvalifikáciu do 16-tky.

Ivan Schranz posunul Slovensko, ktoré chcelo nadviazať na šokujúce víťazstvo nad Belgickom, na začiatku prvého polčasu. Mykola Shaparenko vyrovnal za Ukrajinu krátko po obnovení hry predtým, ako Jaremčuk strelil úžasný gól o 10 minút.