Kanada porazila Slovensko 6:3 a Švajčiarsko Nemecko 3:1 a postúpili do semifinále MS v hokeji | Šport

PRAHA (AP) – Nick Paul skóroval dvakrát, keď obhajca titulu Kanada zdolal Slovensko 6:3 a postúpil vo štvrtok do semifinále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Dylan Guenther zaznamenal gól a asistenciu a za 28-násobného majstra Kanady skórovali vo štvrťfinále aj Jared McCann, Pierre-Luc Dubois a Brandon Tanev.

McCann a Dubois skórovali dvakrát v priebehu 90 sekúnd na začiatku prvého polčasu, kým Petr Chilaric zvýšil na 2:1, keď prihrávku Slováka premenil do vlastnej siete Brandon Hagel.

Kanada zvýšila svoje vedenie na 5:1 gólom Paula v druhej tretine, po ktorej nasledovali dva góly v rozpätí 20 sekúnd v tretej tretine – najprv Guenther, potom Tanev.

Ale Slovensko to neurobilo.

Miloš Kelemen strelil druhý gól Slovenska pred tým, ako Marek Hrevik využil výhodu piatich proti trom a znížil vedenie Kanady na 5:3, kým Paul strelil druhý gól do prázdnej brány.

Švajčiarsko porazilo v ostatnom štvrťfinále Nemecko a v Ostrave zdolalo minuloročného vicemajstra 3:1.

Dvoma gólmi viedol Švajčiarov Christophe Bertschi. Švajčiari sa dostali do vedenia 1:0 krátkym gólom predtým, ako pridal druhý gól útočník New Jersey Devils Nico Hischier.

Dominik Kahun znížil v polovici prostrednej tretiny presilovou hrou na 2:1, kým Bertschi pridal druhý do prázdnej brány v tretej tretine.

Vo zvyšnom štvrťfinále sa neskôr vo štvrtok stretnú Spojené štáty s Českom v Prahe, zatiaľ čo Švédsko hrá v Ostrave s Fínskom.

Copyright 2024 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.

READ  Petra Vlhová získala na Slovensku prvú alpskú olympijskú medailu so zlatom v slalome žien