Reprezentácia Severného Írska do 19 rokov remizuje so Slovenskom

Hráči Severného Írska do 19 rokov remizovali so Slovenskom 2:2 na prvom z dvoch challengerových internacionálov proti Slovákom v rámci prípravy na júlový európsky šampionát do 19 rokov.

preteky

Medzinárodný vyzývací zápas

Klasifikačná čiara

Severné Írsko U19 2-2 Slovensko U19

Najlepší strelci

Severné Írsko: Trickett (30 minút), Graham (36 minút)

Slovensko: Dulay (13), Masaryk (38)

miesto

Seaview Stadium, Belfast

dátum

7. júna 2024

Novinky z tímu

Tréner Severného Írska do 19 rokov Gareth McAuley vybral 22-členný káder na dva tohtoročné prípravné zápasy proti Slovensku do 19 rokov.

Zápasy v Belfaste a Larne budú poslednými prípravnými zápasmi pre hráčov Severného Írska do 19 rokov pred tým, ako budú budúci mesiac súťažiť na majstrovstvách Európy do 19 rokov.

Zápasy Challenge sa budú konať v Seaview a Larne Inver Park, na dvoch štadiónoch používaných na skupinové zápasy na finále majstrovstiev Európy UEFA mužov do 19 rokov 2024, ktoré sa konajú v Severnom Írsku od 15. do 28. júla.

ako sa to stalo

Slovensko otvorilo skóre v 13. minúte, keď Patrick Dulay napálil loptu do siete.

O štyri minúty neskôr brankár Slovenska Jakub Badjon zblokoval prudkú strelu Lewisa Tricketta.

Severní Íri pokračovali v tlaku a proti Albertovi Rusnákovi po polhodine vyrovnali. Kieran Morrison nakŕmil Tricketta a prepracoval sa cez dvoch hráčov, kým loptu poslal domov. Bol to skvelý gól.

O šesť minút neskôr išli domáci do vedenia, keď Connor Barr skĺzol Braydena Grahama a útočník z tesného uhla prevŕtal loptu do siete.

Slovensko sa ale rýchlo vrátilo a v 38. minúte vyrovnalo cez Andyho Masaryka.

Koniec prvého polčasu: Severné Írsko U19 2-2 Slovensko U19

Po prestávke bol zápas mierne napätý. Obrana oboch tímov bola vpredu, pričom obe mužstvá si len ťažko vytvárali čisté príležitosti. Množstvo striedaní narušilo rytmus súťaže.

READ  Rakúsko, Slovensko a Česká republika vyzývajú Nemecko, aby zrušilo hraničné obmedzenia - správy

Brankári boli len zriedka povolaní do akcie, keďže hra uviazla uprostred parku.

Napriek nedostatku šancí v druhom polčase bol výkon Severného Írska proti silnému tímu Slovenska celkovo silný.

Oba tímy sa opäť stretnú v pondelok (10. júna) v Inver Parku v Larne o 18:00.

Zápas: Severné Írsko U19 2-2 Slovensko U19

Severné Írsko U19: Mason Moon, Ruairi McConville (kapitán), Josh Briggs, Gallagher Lennon, Aodan Doherty, Blaine McClure, Lewis Trickett, Conor Barr, Brayden Graham, Sam Glenfield, Kieran Morrison.

Náhradníci: Kay McLean (brankár), Shaun Brown, Joel Thompson, Francis Turley, Tom Acheson, Brendan Hamilton, Dithi McCallion, Corey Smith, Rhys Ifans, Jack Doherty.

Slovensko U19: Jakub Badzjohn, Matej Obsevan, Danijil Daniel, Tomáš Marošín, Patrick Dulay, Eric Morin, Andy Masaryk, Botond Angial, Zoran Záhradník, Milan Rehuš, Adam Zajac.

Náhradníci: Jakub Vinarčič (brankár), Richard Slovakia, Adam Oravec, Samuel Samaj, David Petrík, Samuel Maslig, Aleksei Maroš, Maťoš Kokman, Giuliano Marek.