Slovensko šokovalo Belgicko víťazstvom 1:0 na Euro 2024

Slovensko šokovalo Belgicko pondelkovým víťazstvom 1:0 v zápase E-skupiny majstrovstiev Európy vo futbale 2024 (Euro 2024).

Belgicko nestrácalo čas a ujalo sa skorého vedenia, keď útočník Romelu Lukaku v tretej minúte vo Frankfurtskej aréne vyrazil jeho strelu z priestoru šiestich žrdí na slovenského brankára Martina Dúbravku.

Slovenský útočník Ivan Schranz v siedmej minúte skompletizoval spätnú loptu od belgického brankára Koena Casteelsa strelou z tesného uhla a posunul svoj tím dopredu.

Príležitosť na vyrovnanie premárnil v 21. minúte belgický stredopoliar Leandro Trossard, ktorý mimo brány nastrelil dlhú loptu do prázdnej brány Slovenska.

Kastília zachránila nebezpečnú šancu, keď v 40. minúte presnou strelou z diaľky odmietla slovenského krídelníka Lukasa Haraslina.

Ďalšiu príležitosť na skórovanie premárnil Lukaku v 41. minúte, keď sa presadil jeden na jedného s Dúbravkom.

Lukaku strelil gól do siete v 57. minúte, ale gól bol neskôr zamietnutý po kontrole ofsajdu video asistenta rozhodcu (VAR).

Slovenský obranca David Hanko bol nútený ošetrovať na lavičke po zrážke so spoluhráčom pri likvidácii belgickej strely z bránkovej čiary v 62. minúte.

Útočník červených diablov Lukaku strelil do siete ďalší gól, no gól bol opäť neuznaný pre prihrávku rukou, tentoraz v 86. minúte.

Tento zápas znamenal aj prvý zápas tureckého rozhodcu Halila Umuta Millera na európskom šampionáte.

Slovensko je teraz v tabuľke E-skupiny na druhom mieste za Rumunskom s tromi bodmi, kým Belgicko je bez bodu na treťom mieste.