Finále Eura 2024: Francúzsko 0:0 Holandsko, keďže Mbappé-less Bleus ľutuje premárnené šance

Francúzsko a Holandsko získali bod a udržali si prvé miesto v skupine D po živom, aj keď bezgólovom zápase – prvom 0:0 na Euro 2024.

Dvaja futbaloví giganti neváhali vyprodukovať jeden z najzábavnejších vstupov do turnaja, pričom každý mal v priebehu necelých dvadsiatich minút minimálne dve veľké šance.

Holanďania v druhom polčase zvýšili tlak, no čelili ťažkostiam pri prieniku do úzkych obranných línií Francúzska. Francúzsko malo celkovo lepšie šance a neskôr v zápase vytvorilo značné nebezpečenstvo, najprv strelou Marcusa Thurama a potom Chouaminiho hlavičkou nad žrď.

Najväčšia príležitosť sa ale naskytla v 65. minúte, keď Antoine Griezmann nedokázal skórovať zblízka vďaka nádhernému zákroku holandského brankára Barta Verbruggena.

Napätie však na oboch stranách naďalej stúpalo, keď VAR uprel Holanďanom vedenie po ofsajde Denzela Dumfriesa v 71. minúte.

Poľsko 1:3 Rakúsko: Drvivým víťazstvom Rakúska je Rangnick blízko k vyradeniu

Rakúsko je späť vo svojej najlepšej forme po tom, čo v Berlíne presvedčivo zdolalo Poľsko 3:1.

Traunerova hlavička otvorila skóre skoro, ale Poľsko rýchlo vyrovnalo cez Krzysztofa Petka z Basaksehira.

Stredopoliar Lipska Christoph Baumgartner vrátil Rakúšanov v druhom polčase úchvatným zásahom späť dopredu. Pokusy Poľska o vyrovnanie otvorili príležitosti na protiútoky, ktoré viedli k tomu, že Rakúsko vyhralo neskorý pokutový kop a skórovalo s Markom Arnautovičom z Interu, čo je jeho tretí gól v troch ročníkoch Euro – 2016, 2020 a 2022.

Veľkú príležitosť na zníženie však Poľsko premárnilo, keď v 93. minúte napálil dobrý center od ľavej žrde Kamil Grusicki.

Je to prvýkrát, čo Rakúsko porazilo Poľsko vo veľkej futbalovej súťaži, zatiaľ čo prehra Poľska je druhá v rade na ME 2024, keďže tím zostal bez bodov v skupine.

Poľsko – Rakúsko: Gernot Trauner 9' (Austrália), Krzysztof Petek 30' (Poľsko), Christoph Baumgartner 66' (Austrália), Marko Arnautovic 78' (pokutový kop, Austrália)

READ  India predbehla Kazachstan o prvé miesto v súťaži žien

Ukrajina 2:1 Slovensko: Ukrajina sa prvotriednym finišom Jaremčuka vzďaľuje od značky.

Pozícia v skupine E zostáva otvorená akémukoľvek scenáru po tom, čo sa Ukrajine po impozantnom návrate proti Slovensku podarilo získať prvé tri body na Euro 2024.

Po porážke Belgicka v prvom stretnutí sa zdalo, že Slovensko je na ceste k dosiahnutiu druhého víťazstva v rade a kvalifikácie do vyraďovacích bojov, no reakcia Ukrajiny v druhom polčase otočila výsledok.

Radosť medzi ukrajinskými reprezentantmi vybuchla v 80. minúte, keď Roman Yaremchuk skóroval na 2:1 po brilantnom prvom dotyku.

Belgicko sa v sobotu o 21.00 h o 21.00 h pokúsi dostať na ostatných troch kandidátov v skupine s tromi bodmi.

Ukrajina 2-1 Slovensko: Ivan Schranz 17 ́ (SLO), Mykola Shaparenko 54 ́ (UK), Roman Yaremchuk 80 ́ (UK).