Slovensko 1:2 Ukrajina: Nádherný gól Romana Jaremčuka zabezpečil cenné víťazstvo na ME 2024

Ukrajina predviedla dramatický comeback v druhom polčase, aby porazila Slovensko v Düsseldorfe a udržala si svoju kampaň na Euro 2024, keď Roman Yaremchuk vystúpil z lavičky a skóroval ohromujúcim neskorým víťazom.

Slovensko, ktoré vo svojom úvodnom zápase ohromilo Belgicko, pokračovalo vo svojom dobrom štarte do turnaja pôsobivým výkonom z prvého polčasu, keď Ivan Schranz strelil svoj druhý gól z toľkých zápasov a zabezpečilo im zaslúžený náskok.

Ukrajina však pred polčasom ukázala známky života, keď Oleksandr Tymčik trafil žrď a Mykola Shaparenko vyrovnal na začiatku druhého polčasu, keď sa tempo zmenilo.

Rozhodujúci moment prišiel o 10 minút, keď Jaremčukov úhľadný dotyk a zakončenie zavŕšili návrat do zúrivosti fanúšikov v žltom.

Skupina E tak zostáva otvorená, keďže Ukrajina, Slovensko a Rumunsko majú po tri body, kým Belgicko pred sobotňajšou konfrontáciou medzi Belgickom a Rumunskom stále nemá body.

Bod diskusie – Ukrajina konečne ukázala potenciál čierneho koňa otvoriť skupinu E dokorán

Výhra Rumunska 3:0 nad Ukrajinou sa umiestnila na druhom mieste po víťazstve Slovenska nad Belgickom v najväčších otrasoch 1. kola skupinových zápasov.

Tím Serhiiho Rebrova mnohí označili za čierneho koňa turnaja kvôli talentom nabitému kádru, ale v úvodnom zápase a prvom polčase proti Slovensku to vyzeralo ďaleko od očakávaných štandardov.

Všetko sa však zmenilo v druhom polčase v Düsseldorfe, kde bol silný návrat zaslúžený, keďže Ukrajina prevzala kontrolu nad zápasom a zvýšila tlak na slovenský tím, ktorý v prvých výmenách vyzeral veľmi dobre.

Výsledok tiež stavia Skupinu päť do skvelej pozície. Ak Belgicko v sobotu vyhrá nad Rumunskom, štyri tímy získajú tri body. Ak sa tak stane, prineste popcorn na posledné kolo.

Hráč zápasu – Mykola Shaparenko

Stredopoliar Dynama Kyjev Šaparenko možno nebol tým, koho tím očakával, ale bol to práve 25-ročný hráč, ktorý prevzal kontrolu nad zápasom v druhom polčase, keď skóroval pokojným vyrovnávajúcim gólom predtým, ako poskytol asistenciu víťazovi Jaremčuka.

Hodnotenie hráčov

Slovensko: Dúbravka 6, Pekaric 6, Vavro 6, Škriniar 6, Hanko 6, Kuka 6, Lobotka 7, Duda 6, Schranz 7, Pozník 6, Haraslin 8

Náhradníci: Beneš 6, Strelec 6, Obert 6, Suslov 6, Sauer Žiadny

Ukrajina: Trubin 7, Timčik 6, Zabariny 6, Matvienko 6, Zinčenko 8, Prajko 7, Šabarenko 8, Jarmolenko 6, Sudakov 7, Modrič 7, Dovbek 6.

Náhradníci: Zubkov 6, Yaremchuk 8, Malinovskyi N/A, Sydorchuk N/A, Talovierov N/A

Najdôležitejšie momenty zápasu

18' Gól! Slovensko 1:0 Ukrajina (Schranz)

Už sa to blížilo! Schranz, víťaz zápasu proti Belgicku, bol opäť mužom, ktorý skóroval center, ktorý sa dostal až na zadnú žrď, kde zblízka vyrazil hlavou. Slovensko neprestáva imponovať!

34' Ukrajina triafa žrď!

Veľmi blízko k vyrovnaniu! Skvelý ťah od Ukrajiny, počnúc centrom na Yarmolenka, ktorý sa snaží vymeniť si loptu s Dovpikom, aby sa dostal do šestnástky, no tá je odrezaná. Lopta sa vrátila k Timczykovi, ale jeho kopačkovú kosačku z rohu priviazal Dúbravka prstom na žrď a po troške pinballu Slovensko dokázalo loptu upratať.

54 Gól! Slovensko 1-1 Ukrajina (Chaparenko)

Modrič vedie ďalší útok Ukrajiny, ale jeho prihrávka bola za Dovpikom a všetko spomalila. Nezáleží na tom – útočník drží loptu a keď ju Zinčenko vráti zľava do šestnástky, Shaparenko je tam, aby zapichol loptu do dolného rohu. Hrajte!

75 Modrič trafil žrď!

Gól 80! Slovensko 1-2 Ukrajina (Yarmčuk)

Urobili to! Shaparenko preloboval loptu pre Yaremčuka, aby ho stíhal, a veľký útočník ju krásne zrazil prvým dotykom, kým loptu prepichol za Dúbravku. Pri postrannej čiare je pandemónia, keď ukrajinskí hráči nabiehajú na ihrisko oslavovať!

Kľúčové štatistiky

• Ivan Schranz je vo veku 30 rokov a 282 dní najstarším hráčom, ktorý skóroval vo svojich prvých dvoch zápasoch majstrovstiev Európy, čím prekonal Bulhara Hristo Stoichkova, ktorý bol o 156 dní mladší, keď sa mu to podarilo v roku 1996.
Objavte+ Je to domov živého vysielania olympijských hier a jediné miesto, kde môžete toto leto sledovať každú chvíľu Paríža 2024.