Prekvapenie Euro 2024: Gruzínsko omráčilo Portugalsko a dostalo sa do osemfinále; Kvalifikujú sa aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko – PerambraNews

Prekvapenie Euro 2024: Gruzínsko omráčilo Portugalsko a dostalo sa do osemfinále; Belgicko, Rumunsko a Slovensko sa tiež kvalifikujú (Georgis Mikotadze, hráč Gruzínska, oslavuje strelenie pokutového kopu proti Portugalsku na Euro 2024. AP)

27. júna 2024 bol futbalový svet svedkom jedného z najväčších zmätkov na Euro 2024, keď Gruzínsko ohromilo Portugalsko, aby si zarezervovalo svoje miesto v posledných 16. V ďalších napínavých zápasoch postúpili do vyraďovacej fázy aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko, čím si otvorili cestu k napínavému pokračovaniu turnaja.

Historické víťazstvo Gruzínska

V zápase, na ktorý sa bude spomínať aj po rokoch, Gruzínsko prekonalo všetky šance a porazilo Portugalsko 2:1. Zápas, ktorý sa konal v Allianz Arene v Mníchove, bol svedkom silnej konfrontácie medzi gruzínskym tímom a obrovským portugalským tímom, ktorý bol najvýraznejším kandidátom na víťazstvo v turnaji.

Udalosti prvého polčasu

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, Portugalsko malo loptu, no snažilo sa prelomiť odolnú obranu Gruzínska. Zlom nastal v 38. minúte, keď Giorgi Kveletaya strelil úžasný gól a Gruzínsko prekvapivo viedlo. Portugalsko odpovedalo rýchlo, Bruno Fernandes vyrovnal tesne pred polčasom z dobre kopnutého priameho kopu.

Dráma druhej polovice

V druhom polčase vzrástla sebadôvera Gruzínska rovnakou silou ako Portugalsko. V 68. minúte skóroval nádherný protiútok Khvicha Kvaratskhelia a Gruzínsko opäť viedlo. Napriek početným pokusom sa portugalskej reprezentácii nepodarilo skórovať vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Gruzínska Giorgia Loriu. Záverečný hvizd oznámil historické víťazstvo Gruzínska a postup do osemfinále.

Dominancia Belgicka

Belgicko pokračovalo vo svojej pôsobivej forme na Euro 2024 zdrvujúcim víťazstvom 3:0 nad Fínskom. Zápas, ktorý sa konal na štadióne kráľa Baudouina v Bruseli, ukázal ofenzívnu silu Belgicka a pevnú obranu.

Ciele a zhrnutia

Romelu Lukaku Skóre otvoril v 15. minúte razantnou hlavičkou.

Kevin De Bruyne Hosťujúci tím ešte pred koncom prvého polčasu zdvojnásobil svoj náskok nádhernou strelou spoza šestnástky.

Eden Hazard Fínsko spečatilo víťazstvo z pokutového kopu v 75. minúte po prihrávke rukou vo vnútri šestnástky.

READ  Rumunský hudobník Tibor Sheda sa so svojou verziou československej hymny kvalifikuje do ďalšieho kola „Česko Slovensko má talent“

Komplexné víťazstvo zabezpečilo Belgicku miesto v osemfinále, pričom fanúšikovia aj odborníci chvália ich vyvážený a efektívny štýl hry.

Rímska renesancia

Rumunsko mnohých prekvapilo, keď sa kvalifikovalo do osemfinále vďaka výhre 2:1 nad Rakúskom. V zápase, ktorý sa konal na Národnom štadióne Arena v Bukurešti, sa Rumunsko vrátilo z gólu nadol a dosiahlo dôležité víťazstvo.

Najdôležitejšie momenty zápasu

Rakúsko sa dostalo predčasne do vedenia gólom Marka Arnautoviča z desiatej minúty. Rumunsko však rázne odpovedalo dvoma gólmi z Florin Tanasi A Dennis Mann V druhom polčase bol pre ich úspech kľúčový silný výkon a taktická disciplína Rumunska, ktoré si zabezpečilo zaslúžené miesto v osemfinále.

víťazstvo Slovenska

Slovensko sa do osemfinále kvalifikovalo aj ťažkým víťazstvom nad Švajčiarskom 1:0. Zápas, ktorý sa odohral na štadióne Kipponpark v St. Gallen, bol napätý, keďže oba tímy si vytvorili množstvo šancí.

Rozhodujúci moment

Rozhodujúci moment prišiel v 67. minúte, keď… Marek Hamšík Jediný gól zápasu strelil Rafael Benitez z priameho kopu. Defenzíva Slovenska vydržala v ďalšom priebehu zápasu a zmarila pokusy Švajčiarska o vyrovnanie. Toto víťazstvo zabezpečilo Slovensku postup a zvýraznilo jeho flexibilitu a taktickú inteligenciu.

teším sa

Ako turnaj postupuje do vyraďovacej fázy, vzrušenie a očakávanie stále rastie. Výhry slabších tímov a dominantné výkony vydláždili cestu k napínavým súbojom v osemfinále. Tímy ako Gruzínsko, Belgicko, Rumunsko a Slovensko budú pokračovať v napredovaní s cieľom dosiahnuť slávu na majstrovstvách Európy v roku 2024.