Jude Bellingham dostal pokutu a vyhol sa suspendácii na ME 2024 po svojom obscénnom správaní voči Slovensku.

Gesto Judea Bellinghama smerom k slovenskej lavičke počas víťazstva Anglicka 2:1 v posledných 16 rokoch na Euro 2024 malo za následok pokutu, no podarilo sa mu vyhnúť zákazu účasti na turnaji.

Etický a disciplinárny dozorný orgán UEFA udelil Bellinghamovi pokutu 32 500 dolárov a jednozápasový dištanc za jeho konanie v druhej polovici zápasu 30. júna.

Bellinghamovi bol pozastavený ročný zákaz činnosti, čo mu umožnilo hrať v piatok vo štvrťfinále ME medzi Anglickom a Švajčiarskom.

K incidentu došlo v piatej minúte nadstaveného času, keď Bellingham skóroval z kopačky nad hlavou a vyrovnal tak skóre na 1:1.

pre každého Luke Boucher V správe The Athletic sa Bellingham zdalo, že urobil obscénne gesto smerom k slovenskej lavičke.

Európska futbalová asociácia Oznámiť Disciplinárna inšpektorka v pondelok preverovala „možné porušenie základných pravidiel slušného správania“.

V príspevku na X, Bellingham knihy Toto gesto bolo namierené „na blízkych priateľov, ktorí boli na zápase“ a „nemá nič iné ako rešpekt k tomu, ako dnes večer hralo mužstvo Slovenska.“

Bucher poukázal na to, že pravidlá hry stanovené Radou Medzinárodnej futbalovej asociácie stanovujú, že každé „obscénne gesto“ alebo „urážlivé či urážlivé správanie“ musí byť potrestané červenou kartou. Počas zápasu nebola vydaná žiadna karta kvôli signálu Bellinghamu.

Gól Bellinghamu viedol k prechodu zápasu do predĺženia. Anglicko vyhralo vďaka gólu Harryho Kanea v prvej minúte predĺženia, aby sa kvalifikovalo do štvrťfinále.

Manažérom bude Gareth Southgate bez Mark Guehi je vo štvrťfinále po tom, čo si na začiatku prvého polčasu proti Slovensku vyzdvihol druhú žltú kartu na turnaji.

Toto víťazstvo udržalo nádej Anglicka pokračovať v turnaji, keďže sa snaží získať svoj prvý titul majstra Európy po prehre s Talianskom vo finále pred tromi rokmi.

READ  Coyotes podpísali slovenskú svetovú sériu

Anglicko nastúpi v sobotu o 12:00 ET proti Švajčiarsku v nemeckej Merkur Spiel Arene.