Anglicko sa po comebackovom víťazstve dostalo do štvrťfinále Euro 2024 – NBC Sports Bay Area a Kalifornia

Jude Bellingham strelil ohromujúci gól nožnicovým kopom v priebehu niekoľkých sekúnd, aby pomohol Anglicku vyhnúť sa jednej z najšokujúcejších prehier v histórii majstrovstiev Európy.

Stredopoliar strelil nádherný gól v piatej minúte nadstaveného času a vyrovnal na 1:1 v osemfinále proti Slovensku. Harry Kane strelil ďalší gól v prvej minúte predĺženia vo Veltins Arene, aby zabezpečil Anglicku víťazstvo 2:1 a zabezpečil si postup do štvrťfinále, kde Anglicko v sobotu v Düsseldorfe nastúpi proti Švajčiarsku.

„Myslím si, že trvalo len 20 sekúnd, kým sme vypadli z európskeho šampionátu,“ povedal Bellingham. „Je ťažké poprieť, že to bol jeden z najdôležitejších momentov mojej doterajšej kariéry.“

Dlho to vyzeralo na jednu z najpotupujúcejších prehier, aké kedy Anglicko utrpelo – pripomínalo to vypadnutie Islandom na Euro 2016 – keď jeden z favoritov turnaja zaostával za gólom Ivana Schranza z 25. minúty pre 45. miesto Slovenska .

V prvom polčase sa na štadióne množilo bučanie, pretože medzi fanúšikmi rástla frustrácia.

Anglicko sa v druhom polčase potrebovalo zlepšiť, pretože VAR neuznal gól Phila Fodena, Kane zblízka hlavičkoval vedľa a Declan Rice v 81. minúte trafil žrď.

Ako sekundy ubiehali, prišla Bellinghamova chvíľa inšpirácie.

Kyle Walker vystrelil z diaľky z pravej strany a Mark Gohe skočil na prihrávku.

Lopta bola v strede šestnástky za Bellinghamom, ale bez mihnutia oka upravil svoje telo a predviedol perfektný hlavičkový kop, loptu poslal do dolného rohu a nechal brankára Slovenska Martina Dúbravku prilepeného k vlastnej línii. sledoval, ako sa lopta usadila do vlastnej siete.

Tréner Anglicka Gareth Southgate povedal: „Mal som zvláštny pocit, že zápas sa ešte neskončil, a viem, že to znie smiešne. Tlačili sme a snažili sme sa. Nakoniec to bola lopta, ktorú sme vhadzovali do pokutového územia, náš cieľ.“

READ  Slovenský obranca Milan Škriniar podpísal s Parížom Saint-Germain päťročný kontrakt

Gól Bellinghamu bol prvou strelou Anglicka na bránu v zápase.

Kane na seba nenechal dlho čakať, kým strelil svoj druhý gól, keďže strelil svoj siedmy gól z posledných siedmich zápasov, ktoré odohral vo vyraďovacích kolách na veľkých turnajoch. Pre jeho krajinu to bol zároveň 65. gól.

Anglicko, ktoré je na piatom mieste na svete, nevyhralo žiadny veľký turnaj od svojho jediného víťazstva na majstrovstvách sveta v roku 1966.

Southgate povedal: „Neprišli sme, aby sme sa kvalifikovali do štvrťfinále, ale prejsť cez noc ako dnes bolo skvelé a teraz hráme proti švajčiarskemu tímu, ktorý bol veľmi dobrý. Máme dva dni na zotavenie a prípravu na ne.“ .“