Ukrajina si drží nádeje výhrou 2:1 nad Slovenskom

Mykola Shaparenko vyrovnal v 54. minúte strelou z tesnej blízkosti, predtým, ako ukrajinský tím ukoristil dôležité víťazstvo, keď Yaremčuk kontroloval vysokú prihrávku od Shaparenka, aby prekonal brankára Slovenska Martina Dúbravku.

Ukrajina týmto víťazstvom zvýšila svoje skóre na tri body na úroveň Slovenska a Rumunska, ktoré sa v sobotu stretne s Belgickom.

Tak ako na ME 2020, Slovensko vyhralo svoj úvodný zápas impozantne na úkor Belgicka. No pred tromi rokmi Slovensko vypadlo v skupinovej fáze.

Nemecká reprezentácia nastúpila na zápas proti Ukrajine s jasným odhodlaním vyhnúť sa opakovaniu toho, čo sa stalo, a dominovala v úvodných zápasoch na štadióne v Düsseldorfe, ktorý bol pred zápasom premočený dažďom.

Ukrajinský brankár Anatolij Trubin, jedna z piatich zmien v zostave Ukrajiny, ktorá prehrala 3:0 s Rumunskom, dokázal udržať nerozhodný výsledok pre svoj tím tým, že zachránil niekoľko po sebe nasledujúcich šancí, vrátane strely Lukasa Haraslina a strely Schranza zblízka.

Slovensko sa však za pozitívny úvod dočkalo odmeny v 17. minúte, keď Haraslin poslal vysoký center, s ktorým sa Schranz hlavičkou stretol do vzdialenejšieho rohu a strelil tak svoj druhý gól na turnaji po víťaznom góle aj proti Belgicku.

Zatiaľ čo ich nádeje na víťazstvo v turnaji vyzerali pochmúrne ako obloha v Düsseldorfe, Ukrajina sa konečne odrazila.

Mykhailo Modrič vyrazil strelu nad brvno a slovenský obranca Petr Pekarek zblokoval lepší pokus pred pravým obrancom Oleksandrom Timčikom, ktorý pri bravúrnom brankárovi Martinovi Dúbravkovi vyrazil prízemnú strelu do žrde.

Dúbravka sa potom musela mať na pozore a zblokovať priamy kop Oleksandra Zinčenka, hoci Slovensko na druhej strane hrozilo zdvojnásobením vedenia z protiútoku, keď Trubin bravúrne zblokoval strelu Haraselina.

Ukrajina začala druhý polčas razantne a Artem Dovpik, najlepší strelec minulej sezóny španielskej ligy, nedokázal nasmerovať Modričov center na bránu.

READ  Ukážka: Čierna Hora vs Slovensko - Predpovede, tímové správy, zostavy

O minútu neskôr sa ukrajinskému národnému tímu podarilo presadiť svojich fanúšikov v žlto-modrých dresoch, keď Zinčenko poslal nádhernú prihrávku na Šaparenka, ktorý pokojne vystrelil ľavačkou do pravého rohu.

Zdá sa, že Slovensko sa uspokojilo s bodom, no malo šťastie, keď 15 minút pred koncom trafil Modrič z ostrého uhla žrď.

Ukrajina potom vynaložila veľké úsilie a skvelý Shaparenko odovzdal loptu Jaremčukovi, keď vojnou zničená krajina smerovala do svojho posledného skupinového zápasu plného nádeje.