Tréner Slovenska Francesco Calzona vysvetľuje spor medzi Declanom Riceom po nahnevanej zrážke, ktorá nasledovala po návrate Anglicka

Slovensko prezident Francesco Calzona Zdvihol veko na jeho hnevlivý nesúhlas s Declan Rice Stalo sa tak po nedeľňajšej prehre 2:1 v predĺžení Anglicko v Euro 2024.

Obaja muži si po záverečnom hvizde v dramatickom zápase posledných 16 rokov v Gelsenkirchene, v ktorom sa Slovensko prvýkrát priblížilo k štvrťfinále veľkého turnaja vďaka gólu Ivana Schranza z prvého polčasu, pustili do nahnevanej výmeny slov. predtým, ako Jude Bellingham vyrovnal v kritických momentoch, rýchlo nasledoval skorý gól z hlavičky Harryho Kanea v predĺžení.

Zdalo sa, že Riceová sa pokúsila zasiahnuť, keď sa Calzona po záverečnom hvizde v Aréne Schalke priblížila k tureckému rozhodcovi Umutovi Millerovi a zdalo sa, že namietala proti tomu, aby na ňu tlačil slovenský tréner, keďže obaja museli byť oddelení po nahnevanej výmene slov v r. stred poľa.

„Rice mal ísť za rozhodcami, rozlúčiť sa s nimi a potom odísť,“ povedal Calzona na pozápasovej tlačovej konferencii v odpovedi na otázku, čo sa stalo.

„Musel som sa rozprávať s rozhodcami, ale hovoril ďalej. Potom sa ospravedlnil a bol koniec.“

Calzona bol nespokojný s tým, čo videl v nedeľu večer zo strany Anglicka ako stratu času a „obštrukcie“, a tiež kritizoval rozhodcu, no napriek tomu bol hrdý na snahu svojej strany, keďže sa blížili k ďalšiemu obrovskému rozrušeniu so svojím šokom. víťazstvo nad Belgickom v ich úvodnom zápase E-skupiny.

Talian povedal: „Nemám na to zlé slová, pretože sme odohrali skvelý zápas proti konkurentovi, ktorý je nominovaný na víťazstvo v šampionáte.“

Nahnevaná výmena názorov: Declan Rice a Francesco Calzona sa stretnú po dramatickom víťazstve Anglicka nad Slovenskom (Bradley Collier/PAWire)

„Môj tím ukázal veľa, boli sme naozaj dobrí, inkasovali sme len pár gólov a boli sme krôčik od kvalifikácie.“

„Je pre mňa veľkou cťou vidieť takýto tím ako je náš. Môžem len povedať, že som hrdý na to, že môžem byť trénerom takého tímu.

READ  Davisov pohár: Slovensko šokuje Srbsko a kvalifikuje sa do skupinovej fázy

„Fantastická skupina, nasadenie a jedinečný prístup. Mal som to šťastie, že som sa stretol s týmito chalanmi a dali mi obrovské množstvo zadosťučinenia.“