Euro 2024: Anglicko žne víťazstvo z čeľustí porážky gólom Judea Bellinghama na poslednú chvíľu

GELSENKIRCHEN (Nemecko) – Jude Bellingham v sobotu zachránil Anglicko v ohromujúcom štýle, z času na čas zakrútil úžasným kopom nad hlavou, aby vyvolal pozoruhodný návrat a udržal si svoj sen o Euro 2024 nažive.

Bellingham zdvihol telo do vzduchu, aby skvelým spôsobom premenil center Marka Guehiho do siete, sekundy pred koncom zápasu, zatiaľ čo Anglicko v osemfinále prehrávalo 1:0.

Hviezda Realu Madrid zakričala: „Kto iný?“ Svoju slávnu oslavu predviedol roztiahnutím rúk, zatiaľ čo kapitán tímu Harry Kane ho napodobňoval uprostred divokých scén na konci napätého a brutálneho zápasu.

V nadstavenom čase skóroval Jude Bellingham bravúrnym kopom nad hlavou

Len minútu po predĺžení dokonal Kane ohromujúci návrat, keď hlavou strelil víťazný gól a pripravil tak štvrťfinálový súboj so Švajčiarskom.

Kým sa presadil Bellingham, Anglicko nebolo v dobrej forme, keďže v 25. minúte strelilo gól Ivanovi Schranzovi.

Kane mal hlavičku, ktorá prešla okolo žrde, a gól, ktorý strelil Phil Foden, nebol uznaný pre ofsajd, kým Declan Rice trafil žrď.

Harry Kane skóruje v predĺžení a vedie Anglicko nad Slovenskom 2:1

Nakoniec sa z neho stal muž, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča na svete po tom, čo vyhral s Realom Madrid ocenenia v lige, Lige majstrov a ocenenia Hráč roka La Ligy.

Ako povedal: „Kto iný?“

Nezabúdajme, že Bellingham mal včera 21 rokov.

Bellingham mal svoju chvíľu a ako. Ale Anglicko, ktoré sa dostalo na čelo C-skupiny napriek ťažkej výhre nad Srbskom, sa môže považovať za šťastné.

Slovensko bolo pevné a disciplinované – a hoci z núdze defenzívne, vždy, keď zareagovalo, vytváralo nebezpečné útoky.

Zdalo sa, že povstaniu sa v závere podarilo znížiť náskok na slabší tím. Gól, ktorý prišiel v predĺžení, vrátil Anglicku sebavedomie. Zápasu sa zúčastnili traja hráči, čo môže dať Southgate príležitosť zamyslieť sa nad budúcnosťou.

READ  Švajčiarsky lyžiar Gut Bahrami vyhráva otváraciu celkovú prémiu sezóny Svetového pohára. Shiffrinová je na šiestom mieste

Rýchly Cole Palmer poslal center do šestnástky, Eberechi Eze hlavou poslal loptu do siete, Ivan Toney hlavou a Kane následne hlavičkoval.

Southgate urobil v predĺžení niekoľko zmien v defenzíve, aby si zachoval vedenie svojho tímu a doprial kľúčovým hráčom oddych. Ezri Konsa nastúpil ako náhradník za unavený Bellingham, zatiaľ čo Kanea nahradil defenzívny stredopoliar Connor Gallagher.

Anglicko sa naďalej kvalifikuje do najslabšej časti skupiny – s Francúzskom, Nemeckom, Španielskom a Portugalskom na druhej strane.

Čaká nás príležitosť, možno na niečo výnimočné. No prežije len vďaka špeciálnemu prehrávaču a skutočne špeciálnemu úderu.

Martin Rogers je publicista pre FOX Sports. Môžete ho sledovať na Twitteri @Rogers Fox a Prihláste sa na odber nášho denného spravodaja.

Získajte viac z Anglicka Sledujte svoje obľúbené a získajte informácie o hrách, novinkách a podobne