Jude Bellingham núti Anglicko veriť v ich schopnosť vyhrať majstrovstvá Európy 2024: „Vieme, akí sme dobrí“

Gelsenkirchen, Nemecko — Heroický výkon Judda Bellinghama proti Slovensku na Euro 2024 dodal Anglicku dôveru vo víťazstvo na celom turnaji, povedal stredopoliar Conor Gallagher pre Fox Sports.

Bellingham zachránil zverencov trénera Garetha Southgatea nádherným kopom nad hlavou v poslednej minúte nadstaveného času, predtým než Harry Kane strelil gól hlavou v predĺžení a doviedol Anglicko do štvrťfinále proti Švajčiarsku.

Gallagher, ktorý v posledných chvíľach nastúpil ako náhradník za Kanea a neúnavne pracoval, aby pomohol spečatiť víťazstvo, priznal, že dramatický charakter zápasu dodal tímu obrovskú morálnu podporu.

Môžu teraz vyhrať všetko?

„Určite. Máme svetových hráčov a svetový tím, takže sme z tejto príležitosti veľmi nadšení,“ trval na svojom Gallagher.

„Vieme, aký dobrý výkon môžeme podávať.“ -finále Takže máme pred sebou ešte dlhú cestu, sme nadšení z toho, čo nás čaká.“

„Ide vpred“ – Angličan Harry Kane o pôsobivom výkone Judea Bellinghama pri víťazstve 2:1 nad Slovenskom

Hráči Anglicka oslavovali v šatni v Gelsenkirchene viac ako hodinu, kým sa konečne vydali robiť rozhovory pre novinárov so šťastím na ich tvárach, čo je v ostrom kontraste s tlmenou atmosférou v kempe po predchádzajúcich dvoch zápasoch, ktoré sa skončili. v neuspokojivých žreboch.

Mohlo sa to stať znova, alebo ešte horšie, keby Bellingham nestrelil svoj typický gól, keď vypršal čas.

Aký rozdiel môže urobiť minúta. Keď bola spodná polovica žrebu úplne otvorená, sebavedomie Anglicka bolo zrazu na najvyššej úrovni od začiatku turnaja.

„Samozrejme, že nám to pomáha. Určite môžeme hrať lepšie, hrať lepší futbal a vytvárať si viac šancí. Aby sme vyhrali turnaj, máme toto spojenie a to je obrovské,“ povedal Gallagher.

„V tíme máme veľa charakteru a tým, že sme vyhrali, si to musíme udržať, aby sme vyhrali turnaj, ale musíme hrať lepšie.

READ  Kde sú teraz? Päť minulých víťazov národnej ceny Swim England

„Judd je hráč svetovej triedy a je jednoznačne jedným z našich najlepších hráčov – a gól, ktorý dnes strelil, bol neuveriteľný.“

Výkon Anglicka nebol počas väčšiny zápasu presvedčivý a mal problémy s vytváraním skutočných šancí napriek tomu, že väčšinu zápasu malo loptu.

Kritika zvnútra sa začala objavovať a fanúšikovia neváhali vyjadriť svoje rozhorčenie a Southgate dostal vypískanie, keď sa jeho tvár objavila na veľkej obrazovke.

Gallagher potvrdil, že oslavné scény, ktoré nasledovali po zápase, úplne zmenili náladu.

„Po zápase sú obaja (úsmevy a unavené nohy, samozrejme, že veľa hráčov je unavených z predĺženia, ale všetci sú nadšení z kvalifikácie do ďalšieho kola a my sa tešíme na ďalšie kolo),“ Gallagher. pridané.