Euro 2024 – Slovensko 1-2 Ukrajina: Roman Yaremchuk strelil víťazný gól v posledných chvíľach, aby dokončil návrat Ukrajiny na víťaznú cestu | Futbalové správy

Roman Yaremchuk strelil posledný víťazný gól, keď Ukrajina udržala svoje nádeje na kvalifikáciu Euro 2024 nažive po tom, čo statočne bojovala a vyhrala nad Slovenskom 2:1.

Po prehre s Rumunskom vo svojom úvodnom zápase skupiny E Ukrajina vedela, že potrebuje aspoň jeden bod z druhého zápasu, aby mala reálnu šancu dostať sa do vyraďovacej fázy – no v Düsseldorfe začala najhoršie, ako mohla.

Slovensko, ktoré vo svojom prvom zápase ohromilo Belgicko, by sa ďalšou výhrou kvalifikovalo do osemfinále a vyzeralo to tak, že keď Evan SchranzGól hlavou – jeho druhý gól na turnaji – zabezpečil jeho tímu skoré vedenie (17).

Napriek tomu, že strela Oleksandra Timčika zasiahla žrď, keď Ukrajina hľadala vyrovnanie, Slovensko kontrolovalo väčšinu prvých 45 minút, no našlo ukrajinského brankára Anatolija Trubina, ktorý nastúpil ako náhradník za Andreyho Lunina, vo výbornom stave.

Ale druhý polčas bol v prospech Ukrajiny. Hviezda Chelsea Mykhailo Modrič počas celého zápasu predvádzala svetlé momenty a práve jeho mohutný útok viedol k… Mykola Šaparenko O vyrovnanie sa postaral obranca Arsenalu Oleksandr Zinchenko po krížnej prihrávke z ľavej strany (54).

Od tohto momentu boli Ukrajinci definitívne vo vedení. Modrič potom z tesného uhla trafil žrď skôr, ako vystrelil striedajúci hráč Yaremchuk Chorvátsky hráč sa dostal do centra pozornosti, keď predviedol úžasnú techniku ​​pri ovládnutí dlhej lopty, ktorú poslal dopredu Shaparenko a prestrelil brankára Slovenska Martina Dúbravku (80).

Výsledok otvára dvere dokorán k rozhodnutiu piatej skupiny pred sobotňajším večerným zápasom Belgicka s Rumunskom. Ak Belgicko v Kolíne nad Rýnom vyhrá, štyri tímy budú zbierať tri body pred stredajším záverečným kolom.

Veľké momenty v hre…

obrázok:
Ivan Schranz dostal Slovensko do vedenia už v prvom polčase v Dusseldorfe

Ivan Schranz vedie Slovensko pred Ukrajinou
obrázok:
Schranzov úvodný gól bol jeho druhým gólom na turnaji Euro 2024 po strelení víťazného gólu proti Belgicku.

Mykola Shaparenko oslavuje so spoluhráčom Andrijom Jarmolenkom po strelení vyrovnávajúceho gólu Ukrajiny proti Slovensku
obrázok:
Vyrovnanie za Ukrajinu strelil Mykola Shaparenko po centri Oleksandra Zinčenka

Roman Jaremčuk oslavuje po strelení gólu, ktorým Ukrajina vedie proti Slovensku 2:1
obrázok:
Jaremčuk oslavuje s Oleksandrom Tymčikom po strelení víťazného gólu Ukrajiny v 80. minúte

Rebrov: Ukázali sme ducha Ukrajiny

Ukrajina tréner Serhiy Rebrov Povedal: „Urobili sme niekoľko chýb, keď sme inkasovali gól a museli sme odpovedať v druhom polčase.“

„Požiadal som hráčov, aby sa nebáli o výsledok a odovzdali na ihrisku maximum.“

„Samozrejme, musíme sa sústrediť na ďalší zápas, ale toto víťazstvo bolo veľmi dôležité pre našu krajinu, pre Ukrajinu a pre našich fanúšikov, o ktorých som si istý, že sú na hráčov veľmi hrdí.“

Calzona: Slovensko stále nie je kandidátom na ME 2024

Slovensko tréner Francesco Calzona „Mali sme príležitosť, ale vedeli sme, že budeme čeliť tímu, ktorý musí za každú cenu vyhrať, aby zostal v boji o kvalifikáciu do vyraďovacej fázy,“ povedal.

„Pre nás sme v skupinovej fáze príbehom Popolušky. Môj tím sa snaží hrať futbal proti akémukoľvek tímu bez ohľadu na súpera a som na to veľmi hrdý.

„Pred niekoľkými mesiacmi by bolo nemysliteľné, aby náš tím mohol hrať proti takým silným tímom.“

Analýza: Emocionálna Ukrajina si tento moment zaslúži

Dan Sansom zo Sky Sports:

Po šokujúcej prehre s Rumunskom minulý pondelok – tímom, ktorý za nimi zaostáva o 23 miest vo svetovom rebríčku – Ukrajina vedela, že musí udrieť proti Slovensku, aby mala reálnu šancu dostať sa medzi posledných 16, ale v prvom polčase bola sklamaním. napriek vytváraniu viacerých cieľov.

READ  Vo svojej „druhej kariére“ získal Philip Polasik svoj prvý grandslamový titul

Napriek priemernému výkonu bolo rozhodnutie Rebrova vynechať brankára Realu Madrid Lunina inšpirujúce, pretože náhradník Trobin predviedol štyri pôsobivé zákroky, čo naznačuje, že si zaslúži byť v prvom rade brankárom prvej voľby svojej krajiny.

Brankárovi Benfiky sa v zápase darilo zachovať šance svojho tímu, kým si Modrič, ktorý sa spočiatku len ťažko presadil, začal viac veriť. Krídelník Chelsea zohral pri vyrovnávajúcom góle pre Ukrajinu kľúčovú úlohu a nemal šťastie, keď päť minút pred koncom stretnutia strelil gól pred striedaním.

Ukrajina, Euro 2024
obrázok:
Ukrajina zdieľala emotívny moment s fanúšikmi po záverečnom hvizde v Düsseldorfskej aréne

V tom čase už mal za sebou divoké oslavy po tom, čo náhradník Yaremčuk predviedol brilantný dotyk a zakončenie, aby Ukrajine umožnil rýchly štart do turnaja.

Víťazný gól bol svedkom toho, ako Jaremčuk plakal a dostal od Zinčenka bozk na hlavu, predtým ako pokračovali emotívne scény, keď hráči po záverečnom hvizde tlieskali svojim priaznivcom v dusseldorfskej aréne.

Prirodzene, zápas bude sledovať viac Ukrajincov po celom svete, a hoci to nezmení bolestivú situáciu v ich domovine, ich prvé víťazstvo na ME od roku 2012 by malo priniesť radosť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Ako sú tímy na treťom mieste?

Do osemfinále sa kvalifikujú prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín.

Týchto 12 tímov doplnia štyri zo šiestich tímov, ktoré skončili v skupinách na treťom mieste. Nasadené budú tímy, ktoré sa v ligovej tabuľke umiestnia na treťom mieste, pričom prvé štyri tímy postúpia do osemfinále.

Tímy, ktoré sa umiestnia na treťom mieste vo svojich skupinách, sú zoradené podľa nasledujúceho poradia kritérií, počnúc:

1. bodov
  2. Gólový rozdiel
  3. Strelené góly
  4. Víťazstvo
  5. Nízky celkový počet disciplinárnych bodov
  6. Všeobecná klasifikácia európskych kvalifikácií
  7. Ak sa hostiteľská krajina Nemecko zúčastní porovnávania, uskutoční sa žrebovanie
READ  Stručná správa o kvalifikácii olympijských hier: Poľsko upozorňuje na udalosti prvého dňa

Turnaj sa potom presunie na priamy vyraďovací formát so zápasmi na jeden zápas – vrátane predĺženia a v prípade potreby penaltami – až kým sa dva tímy nedostanú do finále 14. júla v Berlíne.

Štatistika Opta: Jaremčuk má blízko k Ševčenkovi

• Roman Jaremčuk strelil svoj tretí gól na veľkom turnaji, na tomto turnaji ho prekonal iba Andrij Ševčenko (štyri góly) za Ukrajinu.
  • Pre Ukrajinu to bol 13. zápas na európskom šampionáte, no ani raz si neudržala čisté konto. Je jediným tímom, ktorý odohral vo finále viac ako päť zápasov bez inkasovaného gólu.
  • Ivan Schranz je druhým slovenským hráčom, ktorý strelil viac ako jeden gól na veľkom turnaji, spolu s Robertom Vítkom (štyri góly na MS 2010).
  • Petr Pekaric a Juri Kuka odohrali za Slovensko 12 veľkých vystúpení, čím prekonali Mareka Hamšíka (11) ako najviac v histórii krajiny.

Štatistika: Príbeh zápasu