Kylian Mbappe zostáva na lavičke po zlomenine nosa, keď Francúzsko remizovalo s Holandskom na Euro 2024

CNN

Kylian Mbappe Bol nevyužitým náhradníkom pri piatkovej remíze Francúzska 0:0 proti Holandsku po tom, čo si útočník zlomil nos v úvodnom zápase jeho krajiny na Euro 2024.

Existovali obavy, že kapitán Francúzska vynechá zápas skupiny D, ale tréner Didier Deschamps vo štvrtok novinárom povedal, že jeho hviezdny hráč bude k dispozícii.

Rozhodnutie však padlo na odpočinok Mbappého, ktorý sledoval, ako jeho spoluhráči nedokázali nájsť prienik vpredu. oranžová.

v skutočnosti francúzsky tím Holandský tím zápas takmer prehral. Xavi Simons si myslel, že strelil víťazný gól Holandska v druhom polčase, no tento gól bol kontroverzne zamietnutý pre ofsajd.

Samotný Simons bol jasne v ofsajdovej pozícii, ale jeho spoluhráč Denzel Dumfries bol v ofsajdovej pozícii a video asistent rozhodcu (VAR) rozhodol, že prekážal brankárovi Francúzska Mikeovi Maignanovi.

Pri absencii svojho hviezdneho útočníka sa Francúzsko snažilo premieňať svoje šance a počas celého zápasu pokračovalo v premrhaní príležitostí pred bránkou – Adrien Rabiot a Antoine Griezmann sa previnili tým, že premrhali dve pozoruhodné šance.

Zdá sa však, že remíza bude stačiť na zabezpečenie kvalifikácie Francúzska do vyraďovacej fázy. francúzsky tím Šancu vyhrať skupinu budú mať v utorok, keď sa stretnú s Poľskom.

Záverečný zápas v skupinovej fáze bude pre Mbappeho ďalšou príležitosťou na návrat; 25-ročný hráč trénoval začiatkom tohto týždňa v trojfarebnej maske inšpirovanej francúzskou vlajkou.

Mbappe však nebude môcť nosiť viacfarebnú masku počas zápasu Euro 2024, pretože pravidlá UEFA stanovujú, že „zdravotnícke vybavenie nosené na ihrisku musí byť jednofarebné a bez označenia tímu a výrobcu“.

UkrajinaAnglicko, ktoré sa zúčastnilo na svojom prvom veľkom turnaji od začiatku vojny v roku 2022, podalo v piatok na ME 2024 senzačný výkon a v skupine E si zabezpečilo víťazstvo 2:1 nad Slovenskom.

READ  Uganda vyhráva majstrovstvá sveta v krose 2022 na Slovensku

Góly Mykolu Šaparenka a Romana Jaremčuka zachránili to, čo by bolo pre tím zdrvujúce. Modrá a žltá Prehra by reprezentáciu postavila na pokraj odchodu z turnaja.

Ukrajina utrpela bolestivú prehru vo svojom úvodnom stretnutí v skupine v pondelok, keď predviedla nevýrazný prejav pri porážke 3:0 s Rumunskom.

Slovenskí reprezentanti predviedli oveľa lepší výkon oproti slovenskému náprotivku, ale väčšinu prvého polčasu sa držalo na druhom mieste a v 17. minúte zaostávalo o gól po hlavičke Ivana Schranza.

Ukrajina ale po prestávke pôsobila aktívnejšie a do druhého polčasu vstúpila s novým sebavedomím. Šaparenko si zachoval pokoj, aby v 54. minúte zakončil skvelý zákrok, kým desať minút pred koncom zápasu strelil víťazný gól Jaremčuk.

Tréner Ukrajiny Sergej Rebrov pre CNN Sports povedal, že chce, aby jeho tím počas majstrovstiev Európy v roku 2024 zdvihol náladu Ukrajincom po celom svete.

Ukrajinskí vojaci fandia futbalovej reprezentácii z prvých línií

Ukrajina tak v piatok oživila svoje nádeje na postup do vyraďovacej fázy turnaja, pričom tím je teraz v E-skupine na druhom mieste, pričom v stredu zostáva jeden zápas skupinovej fázy proti Belgicku.

„Je to veľmi dobrý pocit pre našich ľudí na Ukrajine, ktorým tieto pocity naozaj chýbajú,“ povedal Rebrov v piatkovom pozápasovom rozhovore.

„Dnes je najdôležitejšie, že sme ukázali ducha Na tomto type turnaja môžete vyhrať alebo prehrať, ale najdôležitejšie je, ako to urobíte.

„Zaslúžili sme si toto víťazstvo a myslím si, že sme dnes hrali z celého srdca.“

Skupina D: Poľsko mimo Euro 2024

Rakúsko v piatok porazilo Poľsko v skupine D 3:1, čo bol výsledok, ktorý neskôr znamenal výstup z finále Euro 2024.

Gernot Trauner strelil úžasný gól hlavou v deviatej minúte a posunul tak svoju stranu dopredu. Borshin Poľskí reprezentanti sa ujali vedenia o jeden gól, no Poľsko vyrovnalo pred koncom prvého polčasu Krzysztofa Piateka.

Trauner strelil prvý gól svojho tímu v zápase proti Poľsku.

Remíza by postavila oba tímy pred náročnú výzvu dostať sa do vyraďovacej fázy turnaja, takže každý tím hľadal víťaza.

Rakúsko bolo tichším tímom pred bránkou a Christoph Baumgartner poslal rozhodujúcu strelu a dostal svoj tím do vedenia, kým kapitán Marko Arnautovic pridal tretí gól z pokutového kopu.

Poľsko sa stalo prvým tímom, ktorý opustil turnaj po remíze s Holandskom v piatok neskoro večer.