Slovensko ohromuje Belgicko po tom, čo mu video asistent rozhodcu dvakrát zamietol skórovať

• Slovensko omráčilo Belgicko víťazstvom 1:0
  • O sedem minút neskôr strelil víťazný gól Evan Schranz
  • Dva góly Belgicku neuznala videotechnika

FRANKFURT, Nemecko 17. júna (TASR) – Ivan Schranz strelil najrýchlejší gól Slovenska na veľkom turnaji, v pondelok priviedol svoj tím k vybojovanému víťazstvu nad Belgickom 1:0 na európskom šampionáte a dosiahol prvý prepad v kontinentálne finále v Nemecku.

Bola to prvá prehra Belgicka v 16 zápasoch pod vedením trénera Domenica Tedesca a pripomienka ich katastrofálnej kampane na majstrovstvách sveta 2022 v deň, keď sa všetko, čo sa mohlo pokaziť, pokazilo v zápase skupiny E, hoci veľkú časť nešťastia si zavinili sami. .

Romelu Lukaku strelil dva góly, ktoré boli belgickému národnému tímu neuznané, prvý pre ofsajd a druhý pre hru rukou počas budovania útoku, čo bol veľmi frustrujúci deň pre silného útočníka, ktorý tiež premárnil veľa čistých príležitostí. .

Kapitán Belgicka Kevin De Bruyne povedal: „Je to nešťastné. V prvých 20 minútach sme boli veľmi dobrí a urobili sme veľkú chybu, za ktorú budeme potrestaní.“

„V druhom polčase to už bolo lepšie. Zvýšili sme tempo hry. Zaslúžili sme si vyhrať, ale nedali sme gól a taká je situácia.“

„Okrem niektorých ďalších šancí sme nepremárnili veľa šancí. V prvom polčase sme niektoré veci upravili a potom sme hrali dobre. Tvrdo sme tlačili a vytvorili sme si veľa šancí. Zaslúžili sme si aspoň remízu, pretože sme nehrali zle. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre a hrali sme dobre.“ „

Slovensko sa po pondelkovej výhre 3:0 nad Ukrajinou v Mníchove pripojilo k Rumunsku na čele tabuľky. Belgicko sa v najbližšom sobotňajšom zápase v Kolíne nad Rýnom stretne s Rumunskom.

Pred zápasom sa hovorilo o tom, že toto je nové Belgicko, opúšťajúce nálepku zlatej generácie a plné mladých talentov, no tie isté problémy zostávajú.

READ  Kedy sa začína sezóna Premier League 2023/24? Kľúčové dátumy, prestupové obdobie, zimná prestávka a ďalšie | futbalové správy

Tedescovi hráči dominovali počas celých 90 minút, no chýbal im rozhodný zásah, a keď ho našli, VAR a búrlivá obrana Slovenska im to odopreli.

Bod 1 zo 4 Futbal – Euro 2024 – Skupina E – Belgicko vs. Slovensko – Frankfurt Arena, Frankfurt, Nemecko – 17. júna 2024 Belgičan Romelu Lukaku oslavuje strelenie gólu, ktorý mu neskôr jeho spoluhráči neuznali. Reuters/Lee Smith

Belgicko hralo zápas bez svojej obľúbenej obrannej dvojice Jan Vertonghen, Arthur Thiate a s ľavým krídelníkom Jérémiem Dokuom, ktorý hral v prvom polčase na pravej strane a Yannickom Carrascom na pozícii ľavého obrancu, v tíme chýbala rovnováha.

Práve táto nejasnosť viedla k úvodnému gólu Slovenska, keďže slovenská obrana si neporadila s nekvalitnou loptou, ktorú poslal Doku do vlastnej šestnástky, a keď brankár zblokoval strelu Juraja Kuku, Schranz prekonal belgického brankára Koena Casteelsa. tesnom uhle, strelil svoj rekordný gól po šiestich minútach a piatich sekundách.

Belgicko bude mať pocit, že dovtedy malo viesť 1:0, keď brankár Slovenska Martin Dúbravka zmaril Lukakuovu snahu zblízka po Dokuovom úžasnom teči z vlastnej polovice.

Bola to prvá z troch veľkých šancí v prvom polčase pre Lukakua, ktorý pod Tedescom strelil 17 gólov v 11 zápasoch.

Slovensko malo aj ďalšie príležitosti. Castells predviedol brilantný zákrok po skvelej strele Lukasa Haraslina, predtým však slovenský tím predviedol výbornú defenzívnu disciplínu, pričom slovenskí hráči oslavovali každý zákrok, ako keby strelili gól.

Belgicko bolo opäť blízko ku gólu, keď nebezpečný pokus pred bránou zakončil strelou striedajúci Johan Bakayoko, ktorá sa zdala byť istá, no obranca Slovenska David Hanko dokázal loptu upratať z bránkovej čiary.

READ  Bartosz Zmarzlik vedie kvalifikáciu v Chorvátskej FIM Speedway GP na začiatok sezóny Speedway Grand Prix 2022.

Luis Obinda sa následne dotkol lopty rukou po tom, čo sa mu na ľavej strane podarilo prihrať Lukakuovi na gól.

„Je to veľké víťazstvo. Tvrdo sme pracovali a bojovali až do konca. V takýchto zápasoch musíte mať aj trochu šťastia, a to sa nám podarilo,“ povedal Dúbravka.