Anglicko 2:1 Slovensko – Jude Bellingham a Harry Kane viedli troch levov do štvrťfinále neskorým víťazstvom

Anglicko pokračovalo vo svojej sérií v kvalifikácii o Euro 2024 dvoma dramatickými gólmi z posledného dychu, aby si zabezpečilo víťazstvo nad Slovenskom.

Zatiaľ čo Anglicko vyzeralo bez nápadov a bolo prakticky vylúčené z turnaja v piatej minúte nadstaveného času, Jude Bellingham poslal zápas do predĺženia úžasným kopom nad hlavou, aby vyrovnal Anglicku.

V priebehu jednej minúty predĺženia sa Anglicku podarilo streliť víťazný gól, keď po centri striedajúceho Ivana Toneyho hlavičkoval z tesnej blízkosti Harry Kane.

Slovensko od prvého štvrťfinále na turnaji delilo len 60 sekúnd a bol to Ivan Schranz, ktorý opäť skóroval. V 25. minúte strelil ďalší šikovný gól po dobrej práci Davida Streliča.

Na začiatku druhého polčasu sa takmer ujali dvojgólového vedenia, keď Strelec vystrelil z 50 metrov po nedorozumení medzi Johnom Stonesom a Markom Gueom, jeho strela prekonala Pickforda, no mierila tesne vedľa žrde.

Angličania napriek jasnej prevahe nad súpermi väčšinu zápasu dokázali premeniť manko na víťazstvo a budúcu sobotu sa v Düsseldorfe stretnú so Švajčiarskom vo štvrťfinále.

Diskusia – Southgate sa blíži k 99 a je mimo tímu

Každý, kto je spojený s ťažením Anglicka, si vydýchne po tom, čo sa v Gelsenkirchene plavil tak blízko k porážke s mocnou a často nadradenou slovenskou stranou.

Ďalší zápas Southgatea bude jeho 100. štartom za Anglicko, no bol veľmi blízko k dosiahnutiu stovky. Gelsenkirchenu 2024 hrozilo, že sa stane Nice 2016, keďže Anglicko stroskotalo po prehre s Islandom v posledných 16 rokoch po nekonzistentnom výkone v skupinovej fáze.

Hráč zápasu – Jude Bellingham (Anglicko)

V prvom polčase bol Bellingham najenergickejším a najefektívnejším hráčom Anglicka, ale druhý polčas strávil v zúrivosti, pretože sa zdalo, že Anglicko smeruje k porážke. Jeho brilantný kop nad hlavou zachránil Southgate pred porážkou a zachránil turnaj; Bellingham je hráč, ktorý miluje rozhodujúce momenty a možno má väčší potenciál.

Hodnotenie hráčov

Anglicko:Bickford 6; Walker 5, Stones 5, Guhi 7, Trippier 6; Maino 6, ryža 7, Bellingham 8; Saka 6, Kane 7, Foden 5

Náhradníci: Palmer 7, Eze 6, Toney 7, Konsa 6, Gallagher 6

Slovensko: Dúbravka 7: Pekaric 5, Vavro 6, Škriniar 7, Hanko 6; Kuka 7, Lobotka 7, Duda 6; Schranz 7, Strelc 7, Haraslin 6

Náhradníci: Suslov 6, Pozník 7, Beneš 7, Peru 6, Giombre 6, Topta 6.

Najdôležitejšie momenty zápasu

25' Gól! Anglicko 0 Slovensko 1 (Schranz 25) Anglicko nemôže povedať, že neboli varovaní, a toto je muž, ktorý to urobil znova! Strelec využil jednoduchú hlavičku a z hranice pokutového územia vystrelil. Namiesto toho prihral späť Schranzovi, ktorý utekal do pokutového územia. Schranz na jeden dotyk prekonal Jouhiho a následne ju odkopol do vzdialenejšieho rohu pred Pickfordom.

50 Gól neplatí! Anglicko si myslí, že vyrovnalo, ale nie! Kane krásne prihráva loptu Trippierovi, ktorý ju prihráva Fodenovi, ktorý ju dáva do brány. Začali sa oslavy, no Foden sa dostal jeden yard pred Trippiera a pri prihrávke naňho bol v ofsajde.

81' mimo bránky! sOh, blízko! Rice si našiel priestor v pokutovom území a strieľal pravou nohou; Lopta naráža na vnútornú stranu žrde a ide mimo, pričom Kane stihol poslať strelu iba nad brvno.

Gól 90+5! Anglicko 1 (Bellingham 90+5) Slovensko 1 Bože, aký cieľ! Zatiaľ čo Anglicko bolo na hrane, Bellingham sa ujal vedenia. Ďaleké nahodenie Walkera zasiahol Guihi pri bližšej žrdi. Lopta pri šestnástke zasiahla Bellinghama, ktorý ju nastrelil ľavou nohou na zadný kop a poslal do dolného rohu. úžasný!

91 gól! Anglicko 2 (Kane 91) Slovensko 1 Aké dni! Anglicko získava priamy kop z pravého rohu, Dúbravka opäť chytá. Lopta sa dostane na okraj Eze, ktorý ju skúsene vykopne po ihrisku; Toni hlavičkoval späť do bránky a tam sa dostal Kane, aby to z tesnej blízkosti hlavičkoval do siete! Aká úžasná premena!

105' šanca! Bože môj! Boženek zbiera loptu v pokutovom území a prihráva Benešovi. Lopta, ktorá dorazila na zadnú žrď, je skvelá, Pekaric ju vystrelil nohou, no zo šiestich metrov ju nedokázal poslať nad brvno.

Kľúčová štatistika

Objavte+ Je to domov živého vysielania olympijských hier a jediné miesto, kde môžete toto leto sledovať každú chvíľu olympijských hier v Paríži v roku 2024.