Anglicko predviedlo ohromujúcu parádu, keď na Euro 2024 porazilo Slovensko v predĺžení a dostalo sa do štvrťfinále

John Sibelli/Reuters

Anglický hráč Jude Bellingham strelil prvý gól svojho tímu proti Slovensku.

CNN

Skvelý gól v nadstavenom čase Jude Bellingham Anglicku prinieslo dramatickú záchranu výhrou nad Slovenskom 2:1 Euro 2024.

Vyzeralo to tak, že Anglicko vypadne z turnaja v osemfinále po tom, čo Ivan Schranz v prvom polčase zabezpečil Slovensku zaslúžené vedenie, no Bellingham v 95. minúte vyrovnal úchvatným priamym kopom a poslal zápas do predĺženia.

Gól Harryho Kanea krátko nato zavŕšil pozoruhodný návrat a zachránil Anglicko od zahanbujúcej porážky.

Teraz bude čeliť trom levom Švajčiarsko Vo štvrťfinále 6. júla budú potrebovať oveľa lepší výkon, aby postúpili na turnaji.

V ostatnom zápase, ktorý sa konal v nedeľu, sa Španielsko vrátilo z gólu, porazilo Gruzínsko 4:1 a kvalifikovalo sa do vzrušujúceho štvrťfinále proti hostiteľovi. Nemecko.

Gruzínsko, ktoré sa prvýkrát predstavilo vo vyraďovacej časti veľkého medzinárodného turnaja, sa prekvapivo ujalo vedenia po vlastnom góle Robina Le Normanda, no Španielsko napokon uniklo pohodlnému víťazstvu vďaka gólom Rodriho, Fabiana Ruiza, Neca Williamsa a Daniho Olma. .

Anglicko to nechalo neskoro

Schranz na začiatku zápasu posunul Slovensko do vedenia v polovici prvého polčasu v Arena Auf Schalke v Gelsenkirchene a napriek tomu, že od tohto momentu kontroloval loptu, Anglicko zostalo počas väčšiny zápasu frustrované.

V skutočnosti bol Bellinghamov akrobatický gól prvou strelou na bránu tímu – magický moment v inak nevýraznom výkone.

Patricia de Mello Moreira/AFP/Getty Images

Kane oslavuje strelenie víťazného gólu Anglicka proti Slovensku.

Anglicko, ktoré pred tromi rokmi prehralo finále ME, predviedlo na tomto turnaji sklamanie a výnimkou nebolo ani nedeľňajšie osemfinále.

Slovensko, 45. miesto vo svetovom rebríčku a prekvapivé víťazstvo nad Belgickom v skupinovej fáze, sa prvýkrát na veľkom turnaji snažilo dostať do štvrťfinále.

Zápas začal medzi oboma tímami silno a vyústil do gólu v 25. minúte, keď dlhá lopta spôsobila zmätok v obrane Anglicka, čo umožnilo Schranzovi inkasovať prihrávku Davida Strelca vo vnútri pokutového územia a streliť svoj tretí gól na turnaji.

Anglicko začalo hľadať vyrovnanie a zdalo sa, že sa mu to aj podarí, keď Phil Foden poslal loptu do súperovej siete, no rozhodca rýchlo zrušil gól pre ofsajd.

Potom Kane, ktorý mal doteraz na turnaji pomerne pokojný výkon, hlavičkoval vedľa z voľného kopu Fodena, kým strela Declana Ricea spoza šestnástky nezasiahla žrď.

V tej chvíli sa Anglicku rýchlo krátil čas. Potom prišiel rad na Bellingham: po vhadzovaní v šestnástke odhlavičkoval domáci Mark Guehi, stredopoliar Realu Madrid, od ktorého sa očakávalo, že bude jedným z najvýraznejších hráčov tohto turnaja, ukázal svoju veľkú kvalitu s nádhernou réžiou. kopnúť.

To dalo Anglicku určitú nádej a netrvalo dlho a zápas sa dramaticky otočil v ich prospech. Necelú minútu po začiatku predĺženia poslal striedajúci Ivan Toney loptu na vzdialenejšiu žrď Kaneovi a strelil druhý gól kapitána v sezóne.

Blízko k vyrovnaniu za Slovensko bol neskôr v prvom polčase nadstaveného času Petr Pekarek, no jeho strela z tesnej blízkosti išla nad brvno.

Anglicku sa odtiaľ podarilo udržať a tesne sa vyhlo Taliansku, kde bolo obhajcom titulu So Švajčiarskom prehrali 2:0 Sobota – Po ďalšom šokovom odchode z turnaja.

„Na sekundu to vyzeralo ťažko, ale pokračovali ste,“ povedal Keane po zápase pre ITV a označil gól Bellinghamu za „jeden z najlepších gólov v histórii našej krajiny.“

„Judd robí to, čo robí Judd. Aký neuveriteľný gól. Udržal naše prvenstvo pri živote,“ dodal.

Gruzínsko, ktoré sa prvýkrát predstavilo na turnaji, vstúpilo do osemfinále proti Španielsku v Kolíne nad Rýnom ako smoliar, ale vyzeralo to, že ich impozantný priebeh na turnaji naberie ďalšiu nečakanú kapitolu, keď Le Normand premenil center do vlastnej siete proti priebeh hry na začiatku prvého polčasu.

Gruzínsko si dokázalo udržať jednogólový náskok 21 minút, kým neutíchajúci tlak Španielska odmenil Rodriho úchvatný zásah z hranice pokutového územia.

Heiko Becker/Reuters

Vyrovnanie pre Španielsko zaznamenal Rodri nádhernou strelou ľavačkou.

Trojnásobní majstri Európy, ktorí impozantným spôsobom vyhrali všetky tri zápasy v skupinovej fáze, si začali presadzovať svoju prevahu v druhom polčase a ujali sa vedenia, keď Fabian po perfektnom centri od Lamina Yamala zamieril domov.

Williams potom využil rýchly protiútok a strelil úžasný gól a zvýšil na 3:1 predtým, ako Olmov gól skompletizoval víťazstvo a ukončil ťaženie Gruzínska.

Španielsko, jediný tím, ktorý dosiahol perfektné skóre na Euro 2024, čaká v piatok proti Nemecku doteraz najťažšia skúška na turnaji.

Tento príbeh bol aktualizovaný o ďalšie informácie.

READ  Stephen Bradley trvá na tom, že Shamrock Rovers sú pripravení na európsky boj