Anglicko v posledných chvíľach nachádza spôsob, ako poraziť Slovensko

Jude Bellingham Na uchytenie bolo potrebné vyrobiť niečo špeciálne Anglicko V Euro 2024.

on tiež.

Anglicko bolo len sekundy od jedného z najväčších nešťastí v histórii ME, keď v nedeľu (pondelok AEST) prehralo so Slovenskom 1:0 v nadstavenom čase v osemfinále.

Úžasný kop Bellinghamu v piatej minúte šiestich minút navyše vo Veltins Arene poslal zápas do predĺženia, Harry Kane Anglický národný tím dosiahol víťazstvo 2:1 nad svojim ukrajinským náprotivkom a udržal tak nádej Anglicka na zisk prvého veľkého titulu od roku 1966.

Harry Kane, anglický reprezentant.

Anglický reprezentant Harry Kane strelil víťazný gól pri víťazstve svojho tímu nad Slovenskom. (foto Associated Press)

„Myslím si, že trvalo 30 alebo 20 sekúnd, kým sme sa dostali z európskeho šampionátu,“ povedal Bellingham. „Je ťažké poprieť, že to bol jeden z najdôležitejších momentov v mojej doterajšej kariére.“

Mal ich niekoľko.

Stredopoliar, ktorý v sobotu oslávil 21 rokov, práve absolvoval pôsobivú debutovú sezónu v klube real madridvyhral Ligu majstrov a španielsky titul.

V takom mladom veku sa už stal jedným z najdôležitejších hráčov Anglicka a poskytol magický moment, keď sa zdalo, že všetka nádej je stratená.

Tréner Anglicka Gareth Southgate povedal: „Jeho svet je úplne odlišný od akéhokoľvek iného 21-ročného hráča na svete… Môže ponúknuť tie chvíle, keď chytí veci za pačesy a jeho charakter a charakter vytvárajú momenty, ktoré môže zmeniť priebeh veľkého zápasu.“

Anglicko – jeden z favoritov na víťazstvo na turnaji a druhé miesto v poslednom ročníku turnaja – zaostávalo za Slovenskom na 45. mieste po góle Ivana Schranza z 25. minúty.

Ako sa čas chýlil ku koncu, prišiel čas Bellinghama.

Kyle Walker Streľte z diaľky z pravej strany. Mark Gohey Skočil kopať do lopty.

Bellingham bol v šestnástke a musel si upraviť telo, aby predviedol perfektný hlavičkový kop a poslal loptu do dolného rohu, aby brankár Slovenska Martin Dúbravka zostal uviaznutý na vlastnej bránkovej čiare, keď sledoval, ako sa usadila do vlastnej siete.

READ  Tenis-Bencic porazil Švajčiarsko po Taliansku, Slovensko porazilo Belgicko

Niektorí fanúšikovia Anglicka už opustili štadión a tí vnútri vybuchli od hnevu.

„Mal som zvláštny pocit, že hra sa ešte neskončila a viem, že to znie smiešne,“ povedal Southgate.

Gól Bellinghamu bol prvou strelou Anglicka na bránu v zápase.

Nečakali dlho, kým strelili druhý gól, keďže Kane strelil svoj siedmy gól z posledných siedmich zápasov, ktoré odohral vo vyraďovacích kolách na veľkých turnajoch. Pre jeho krajinu to bol zároveň 65. gól.

Angličania Harry Kane (vľavo) a Jude Bellingham.Angličania Harry Kane (vľavo) a Jude Bellingham.

Harry Kane (vľavo) a Jude Bellingham doviedli Anglicko k víťazstvu nad Slovenskom. (foto Associated Press)

Hrať bude Anglicko Švajčiarsko V sobotu vo štvrťfinále v Düsseldorfe.

Dlho to však vyzeralo ako pokorný odchod pre Southgateovu stranu – pripomínajúci odchod krajiny z rúk Islandu na majstrovstvách Európy v roku 2016.

„Je to vyraďovací zápas a všetko je možné,“ povedal Southgate.

Anglicko čelilo tvrdej kritike za svoj výkon v skupinovej fáze a v prvom polčase ho na ihrisku vypískali, pretože medzi jeho fanúšikmi narastala frustrácia po góle Schranza.

V druhom polčase sa zúfalo potrebovali zlepšiť. Phil Foden Gól neuznala videotechnika a Kane z tesnej blízkosti hlavičkoval nad brvno. Declan Rice V 81. minúte som trafil žrď.

Slovensko si už pohoršilo, keď porazilo tretieho nasadeného hráča Belgicko V skupinovej fáze to vyzeralo tak, že proti piatemu tímu sveta si to zopakujú.

To bolo dovtedy, kým nezasiahol Bellingham.

Tréner Slovenska Francesco Calzona povedal: „Dali gól hráčovi v hodnote 100 miliónov eur. Toto je tím v hodnote 1,5 miliardy eur. Ak pripustíte len pol metra, budete potrestaní.“