Belgičania vyhrávajú každé finále na Slovensku na majstrovstvách Európy v motokárach

Belgičania zaznamenali jasný počet víťazstiev, keďže majstrovstvá Európy v motokárach CIK-FIA minulý víkend navštívili Slovensko vôbec prvýkrát.

Po sobotňajšom výdatnom daždi v Slovenskom motokárovom centre, ktoré sa nachádza vedľa Slovakia Karting Circuit, bolo v kvalifikácii a finále v nedeľu horúco, slnečno a dosť vetra na to, aby boli víkendové podmienky „výzvou pre každého“. Podľa víťaza OK Junior Driesa Van Langendoncka.

Finále druhého kola finále FIA ​​Karting Academy Cup skončilo na prvom mieste a Gil Herrmann čelil skorej výzve od Martima Barrosa Menesesa, ktorý neskôr klesol na piate miesto, aby vyhral. Nojus Stasionis obsadil druhé miesto, zatiaľ čo penalizácia pre Emilia Bernda posunula Turnera Browna na konečné miesto na pódiu.

Ďalšími boli karteri OK-J, ktorým do konca sezóny zostávali tri kolá. Van Langendonck odrazil skorú výzvu Niklasa Schaufflera o víťazstvo a teraz vedie šampionát o 69 bodov pred Iacopom Martinezom, ktorý sa výrazne zotavil na štvrté miesto po tom, čo sa o kolo nižšie prepadol na 15. miesto.

„Vedel som, že tam máme rýchlosť, ale táto trať je náročná, keď sa nekvalifikujete správne.“ Dnes to bolo najdlhších 22 kôl v mojom živote,“ povedal Van Langendonck po finále.

Romain Kamyab a Joel Pohjola si užili tvrdý súboj o druhé miesto, keď Kamyab skončil len o 0,032 sekundy.

Christian Kostoya bol počas víkendu najbližším vyzývateľom Van Langendonka k titulu, ale po pätnástom mieste vypadol z boja o titul.

Thibaut Ramaekers z belgického tímu VDK Racing bol jazdcom, ktorého porazil v OK Karts, viedol svoju kvalifikačnú skupinu, vyhral tri rozjazdy a viedol super rozjazdy až do posledného kola, keď „jam povedal, aby som nechal Joea. [Turney, Kart Republic driver] Po šampionáte.“

Vo finále sa Ramakers okamžite prebojoval do vedenia a vpredu ho nikdy neohrozili a udržal si pohodlný náskok pred Noahom Monteirom až do konca.

READ  Môže sa Európa stať zelenou bez jadrovej energie?

„Som naozaj šťastný, pretože som mal dobré preteky a mám veľký náskok,“ povedal potom. „Dúfam, že sa dostanem do prvej trojky v šampionáte a čo sa týka majstrovstiev sveta, uvidím, pretože trať nepoznám.“

Thiagov syn Montero, ktorý vo Formule 1 skončil na stupňoch víťazov, splnil svoj predpretekový plán „čo najskôr sa posunúť na druhé miesto“ a vyskočil v prvom kole, keď za ním samostatné havárie vyradili šiestich jazdcov vrátane rivala. Hlavným titulom turnaja je Gabriel Gomez. .

„Na začiatku víkendu sme získali prvé miesto a vysoké teploty boli veľmi dobré,“ povedal potešený Montero. „Vo finále sme nemali presné tempo v porovnaní s tým, čo sme mali [Ramaekers]“.

Dimitri Matveev sa prepracoval do čela balíka, aby bojoval o tretie miesto, keď skončil 3,4 sekundy za Monterom.

Tourneyho siedme miesto znamenalo, že zvýšil svoj náskok v šampionáte na 68 bodov smerom do posledného kola. Gomez a Lewis Werrell boli na Slovensku najbližšími vyzývateľmi, no nastrieľali medzi sebou iba deväť bodov, zatiaľ čo Torney strelil 56.