Billinghamove akrobatické ťahy na poslednú chvíľu vedú Anglicko k víťazstvu nad Slovenskom na európskom šampionáte

Jude Bellingham strelil ohromujúci gól nožnicovým kopom v priebehu niekoľkých sekúnd, aby pomohol Anglicku vyhnúť sa jednej z najšokujúcejších prehier v histórii majstrovstiev Európy.

Stredopoliar strelil šikovným gólom v piatej minúte nadstaveného času a vyrovnal stav na 1:1 v nedeľňajšom stretnutí osemfinále vo Veltins Arene.

Harry Kane opäť skóroval v prvej minúte predĺženia, aby zabezpečil Anglicku víťazstvo 2:1 a postup do štvrťfinále, kde Anglicko v sobotu v Düsseldorfe nastúpi proti Švajčiarsku.

„Myslím, že nám trvalo 20 sekúnd, kým sme vypadli z európskeho šampionátu,“ povedal Bellingham.

„Je ťažké poprieť, že to bol jeden z najdôležitejších momentov mojej doterajšej kariéry.“

Dlho to vyzeralo na jednu z najponižujúcejších prehier, aké kedy Anglicko utrpelo – pripomínalo to ich vypadnutie Islandom na majstrovstvách Európy 2016 – keďže jeden z favoritov turnaja zaostával po góle Ivana Schranza v prvom polčase.

V prvom polčase sa štadiónom ozývalo bučanie, medzi fanúšikmi narastala frustrácia po tom, čo sa Slovensko dostalo do vedenia gólom Schranza v 25. minúte.

Piaty anglický tím dominoval v druhom polčase pri hľadaní vyrovnania a Declan Rice v závere zápasu trafil z veľkej diaľky žrď. Videoasistent rozhodcu vylúčil gól Phila Fodena pre ofsajd a Kane premárnil zlatú príležitosť, keď zblízka hlavičkoval vedľa brány.

V ďalšom nedeľňajšom zápase osemfinále sa Španielsko spamätalo z gólu na víťazstvo 4:1 nad Gruzínskom a zaknihovalo si postup do štvrťfinále.

Španielsky tím sa vrátil do zápasu dvoma gólmi stredopoliarov Rodriho a Fabiana Ruiza po tom, čo sa Gruzínsko ujalo vedenia skorým vlastným gólom Robina Le Normanda. Bolo to prvýkrát, čo Španielsko inkasovalo gól na turnaji.

Tretí gól Gruzínska strelil v 75. minúte Neco Williams a o osem minút neskôr pridal štvrtý gól v daždi Dani Olmo.