Budaj: Slovensko nedokázalo držať krok s „lietajúcimi“ Američanmi.

Mnohí si mysleli, že Slovensko má potenciál pokaziť olympiádu, no dnes to nebolo na očiach. Slováci sa nakrátko prilepili na Spojené štáty, kým Američania v druhej tretine vybuchli a dohrali Výhra 7-1.

„Lietali a my sme s nimi nemohli držať krok,“ povedal slovenský brankár Petr Budaj pre Olympic News Service. „Urobili sme niekoľko chýb, najmä v druhom polčase, a prinútili nás za ne zaplatiť.“

Budaj vstúpil do zápasu po tom, čo Jaroslav Halák povolil päť gólov z 25 striel, ale zmena nepribrzdila americký útok, keďže na prvé dve strely, ktorým Budaj čelil, skórovali Phil Kessel a Dustin Brown.

Marián Hossa, ktorý viedol všetkých slovenských útočníkov 18:59 minút na ľade, nevedel vysvetliť kolaps svojho tímu.

„Neviem, čo sa stalo,“ povedal Hessa podľa Chicago Sun-Times. Mark Lazerus. „Zrazu nás všade napádali. Nehrali sme dobre v defenzíve.“

Morálku Slovenska to však nezlomilo. Hoci nemožno poprieť, že táto hra vyzerala ako nesúlad, naďalej zostávajú optimistickí.

„Nemyslím si, že zmeníme náš systém,“ povedal Tomáš Tatar, ktorý strelil jediný gól Slovenska. „Všetko je to o fauloch. Príliš sa zdvojnásobujeme v D. Takto hrať nemôžeme. Tieto veci musíme vyriešiť.“

Budaj to zopakoval, pričom svoju podporu hodil za trénerský štáb a súpisku tímu.

„Len upravíme niektoré veci a zlepšíme sa v defenzíve a myslím si, že budeme v poriadku,“ povedal Budaj.

Slovensko sa v sobotu predstaví proti Slovinsku a v nedeľu proti Rusku.