Dúbravka, hráč Slovenska, robí proti Španielsku obrovskú chybu

Prepáč čo? Naozaj sa to stalo?

Nie, oči vás neklamú – brankár Slovenska Martin Dúbravka si skutočne dovolil vlastný gól, jeden z najhorších faulov, aké kedy vo futbalovom zápase uvidíte.

Španielsky stredopoliar Pablo Sarabia vystrelil v prvom polčase zápasu medzi Slovenskom a Španielskom v skupinovej fáze ME 2020 z hĺbky, ktorý trafil brvno a mieril priamo do vzduchu. V zdanlivom pokuse upratať loptu cez sieť trafil Dúbravka loptu, ktorá sa vrátila na zem.

Problém – a bol to veľký problém – bol v tom, že nastrelil loptu priamo do brány svojho tímu.

Brankár Slovenska Martin Dúbravka si strieľa vlastný gól. Getty Images

Nie dokonalé.

Stalo sa tak len šesť minút po tom, čo sa Dúbravkovi podarilo zachrániť pokutový kop od Španiela Alvara Moratu, čo bol napriek nepresvedčivej strele Moratu pomerne pôsobivý zákrok.

Zápas sa skončil v nadstavenom čase, keď Aymeric Laporte mohol streliť neskorý gól. Španielsko viedlo v prvom polčase 2:0 a ak skóre zostane rovnaké, Slovensko z turnaja odíde.

Ohromujúci incident Dúbravky prišiel týždeň po tom, čo si brankár Haiti Jose Duverger strelil vlastný gól, čím pripravil svoju krajinu o možnosť kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta.