Euro 2024 – Anglicko 2:1 Slovensko (po predĺžení): Jude Bellingham a Harry Kane strelili dva góly a udržali nádej Anglicka na turnaji | futbalové správy

Anglicko bolo 86 sekúnd od zahanbujúceho výstupu na Euro 2024, kým Jude Bellingham nezískal ohromujúceho víťaza, ktorým Anglicko vyhralo v predĺžení 2:1 nad Slovenskom v posledných 16.

Bellingham, ktorý mal v sobotu iba 21 rokov, opäť ukázal svoju úžasnú kvalitu a vyrovnal skóre za Anglicko prvou strelou na bránu v 95. minúte.

Argentínsky hráč strelil nádherný gól bekhendovou strelou z dlhého vhadzovania, ktorá minula Martina Dúbravku, čím zrušila vedúci gól Ivana Schranza v prvom polčase a poslala zápas do predĺženia.

Ak chcete získať prístupnejší prehrávač videa, použite prehliadač Chrome

Rob Dorsett hovorí o kvalite, ktorú ukázal Jude Bellingham pre Anglicko pri výhre nad Slovenskom, a zaoberá sa otázkami, ktoré je ešte potrebné vyriešiť, kým sa vo štvrťfinále stretne so Švajčiarskom.

Potom sa po 50 sekundách predĺženia 30 minút dostal do vedenia Harry Kane, ktorý usmernil prihrávku Ivana Toneyho do bránky a zabezpečil Anglicku víťazstvo, ktoré by ho posunulo do štvrťfinále so Švajčiarskom budúcu sobotu – zápas sa začína o 17:00 – čo sa zdalo pred chvíľou takmer nemožné.

Ale mohlo to byť úplne inak.

Obvinenia sa už začali v súvislosti s tým, čo vyzeralo ako ďalšia temná noc v histórii Anglicka, keďže ich dlho prevyšoval tím na 45. mieste na svete.

Jude Bellingham strelil v 95. minúte úchvatný gól nožničkami, čím poslal zápas Anglicka proti Slovensku do predĺženia a podnietil oslavy v celej krajine.

Kritika sa sústredila okolo zjavnej neochoty Southgatea ovplyvniť situáciu pred ním, keďže jeho jediným striedaním pred 82. minútou bolo uvedenie Colea Palmera po odchode Kierana Trippiera pre zranenie.

READ  „Auschwitz Report“: slovenský film o utečencoch, ktorí sa pokúsili varovať svet

Tlak narastal, odkedy Schranz dostal Slovensko do vedenia v prvom polčase svojim tretím gólom na turnaji. Krídelník Slavie Praha mohol prejsť zo stredu poľa cez Marca Guehiho, aby sa stretol s prihrávkou Davida Streleca v šestnástke a potom porazil Jordana Pickforda v jeden proti jednému.

Anglicko pokračovalo v pochode smerom k východu, keď Bellinghamovu slabú prihrávku zachytil Strelic na polcestnej čiare a Pickford mohol len v agónii sledovať, ako ambiciózna strela preletela popri nechránenej vzdialenejšej žrdi.

Southgateov tím vstúpil do turnaja s jedným z najlepších útočných talentov na svete, ale opäť vyzeral bezzubý v útoku až do posledných minút.

Domáci si mysleli, že vyrovnali krátko po prestávke, keď Phil Foden premenil Trippierov nízky center na bránu, ale recenzia VAR rýchlo zastavila oslavy a zistila, že sa nachádza v pohodlnej ofsajdovej pozícii.

Sam Allardyce pochválil náhradníka Ivana Toneyho po hlavičke v rozhodujúcej prihrávke, z ktorej Harry Kane strelil víťazstvo Anglicka 2:1 nad Slovenskom.

Kane premárnil vzácnu príležitosť, keď hlavičkoval Fodenov priamy kop blízko bližšej žrde, zatiaľ čo Declan Rice mal šťastie s nádhernou strelou z 25 yardov, ktorá trafila iba žrď.

READ  Slovensko vyhralo svoj prvý zápas na tohtoročných MS v hokeji

Namiesto toho bolo ponechané na Bellinghamovi, aby pozbieral kúsky so zostávajúcimi sekundami, kým Kane ukázal kvalitu svojho kapitána v predĺžení, aby dal Anglicku – a Southgate – aspoň ďalších šesť dní oddychu.

Jude Bellingham hovorí o dramatickom víťazstve Anglicka nad Slovenskom a jeho ohromujúcom kopu nad hlavou, ktorý udržal Anglicko v súťaži.

Na obrázkoch: Bellingham a Kane zachraňujú nádeje Anglicka

Angličan Jude Bellingham (vpravo) strelil prvý gól svojho tímu dvojitým kopom nad hlavou počas osemfinále medzi Anglickom a Slovenskom na turnaji Euro 2024 v nemeckom Gelsenkirchene, nedeľu 30. júna 2024. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)
Jude Bellingham strelil vyrovnávajúci gól Anglicka úchvatným kopom nad hlavou
Angličan Jude Bellingham strieľa prvý gól svojho tímu z dvojitého kopu nad hlavou počas osemfinále medzi Anglickom a Slovenskom na turnaji Euro 2024 v nemeckom Gelsenkirchene, nedeľa 30. júna 2024. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)
Angličan Jude Bellingham oslavuje po tom, čo jeho spoluhráč Harry Kane strelil druhý gól svojho tímu počas osemfinále medzi Anglickom a Slovenskom na turnaji Euro 2024 v nemeckom Gelsenkirchene, nedeľu 30. júna 2024. (AP Photo/Antonio Calanni)
Harry Kane vedie Anglicko k postupu pred Slovensko
obrázok:

Gól Harryho Kanea, ktorým Anglicko viedlo 2:1, bol najrýchlejším gólom v predĺžení na majstrovstvách Európy (50 sekúnd).  Anglicko teraz strelilo najrýchlejší gól v predĺžení na majstrovstvách Európy aj na majstrovstvách sveta vo futbale (v prvej minúte proti Belgicku v roku 1954).
Angličan Jude Bellingham (vľavo) oslavuje svoj gól s Harrym Kaneom počas osemfinále medzi Anglickom a Slovenskom na Euro 2024 v nemeckom Gelsenkirchene, nedeľu 30. júna 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Southgate: Nikdy som nečakal, že sa náš šampionát skončí

Gareth Southgate hovorí o krehkom víťazstve Anglicka nad Slovenskom v kvalifikácii do štvrťfinále Euro 2024 a o tom, čo chce urobiť, aby si udržal morálku a zlepšil výkon.

tréner anglickej reprezentácie Gareth Southgate na ITV Sport:

„Je to zvláštne, ale nikdy som nemal pocit, že by sa dnešný večer skončil náš turnaj.“

„Aj pri hode do diaľky [from Kyle Walker]Cítil som, že je tu nádej. Môžeme urobiť malý neporiadok a niečo môže spadnúť. Nečakal som, že koniec bude taký, aký bol!

„Po 15 minútach do konca zápasu si myslíte, že Jude je mimo ihriska a musíme ho stiahnuť a nahradiť novými hráčmi.

„Ale viete, aký vplyv môže mať v hre, a práve tieto momenty sú dôvodom, prečo sa ho potom držíte.

„Skvelí hráči ovplyvňujú veľké zápasy v momentoch, keď ich potrebujete.“

Kane: Bellingham zachránil Anglicko z turnaja

kapitán Anglicka Harry Kane na ITV Sport:

„Toto je túžba a pozícia hráčov a všetkých zúčastnených.

„Chvíľu to vyzeralo ťažko, ale pracujte ďalej. Celý týždeň sme pracovali na množstve detailov, pred pár dňami sme urobili dlhý záber.

READ  CT Interactive rozširuje svoje pôsobenie na Slovensku a v Českej republike obchodom s operátorom Kajot Games

„Povedali sme, že to možno budeme musieť, takže musíme byť pripravení na všetko a Judd urobil to, čo urobil, bol to neuveriteľný gól.

„Môžem povedať len úžasnú podporu, viem, že fanúšikovia doma by si to užili.

O Bellinghamovom góle: „Myslím si, že jedna z najlepších udalostí v histórii našej krajiny.

„Je to skvelý hráč, robí pre tím maximum a v posledných dňoch sa o ňom veľa hovorilo, ale ukázal, čo dokáže.“

„V rozhodujúcich momentoch bol najlepší a to je to, čo potrebujeme.“

Kane: Výhra nič nerieši – počítajú sa iba výsledky

Sky Sports Roy Keane na ITV Sport:

„V skutočnosti to nič nevyriešilo [the win]Môžete sa baviť o výkone, ale na tejto úrovni ide o prekročenie hranice a víťazstvo.

„Každý chce skvelý výkon, ale ak budú dosahovať výsledky a napredovať, ďalší zápas bude ťažký, ale uvidíme, ako to pôjde.“

„Musíme im dať uznanie, pretože v prvom polčase sme k nim boli veľmi kritickí, ale našli spôsob, ako vyhrať.“

„Boh nám pomôž, ak Bellingham začne hrať dobre. Zažili dva skvelé momenty a podarilo sa im vyhrať. Chvála tým, ktorí si to zaslúžia.“

Štatistika: Príbeh zápasu