Euro 2024 naživo z Anglicka: Najnovšie správy a aktualizácie, pretože Jude Bellingham čelí potenciálnemu zákazu tohto odkazu

Anglickí fanúšikovia oslavujú gól Harryho Kanea, ktorým sa tri levy dostali proti Slovensku na Euro 2024

UEFA začne vyšetrovanie Angličana Judea Bellinghama pre možné nevhodné správanie po tom, ako ho videli, ako si chytal lonovú oblasť pri pohľade na fanúšikov po víťazstve Anglicka nad Slovenskom v osemfinále na majstrovstvách Európy 2024.

Anglicko sa tešilo z najmenšej možnej šance zabezpečiť si víťazstvo 2:1 po tom, čo Bellingham v záverečných momentoch zápasu poslal hlavou nad hlavu a predĺžil tak zápas do predĺženia, kým sa Harry Kane presadil ako víťaz.

Hoci Bellinghamova agresívna gólová oslava bola jasným nahnevaným odkazom pre fanúšikov Anglicka, niektorí fanúšikovia toto verejné gesto považovali za urážku Slovenska. Bellingham však na sociálnej sieti uviedol, že sa smial so svojimi priateľmi.

„Bolo to vtipné gesto pre niektorých blízkych priateľov, ktorí sa zúčastnili zápasu. Nebolo to nič iné ako rešpekt k tomu, ako dnes večer hrali slovenské mužstvo,“ povedal.

Anglicko sa vo štvrťfinále stretne so Švajčiarskom, keď v sobotu zdolalo obhajcu titulu Taliansko 2:0.

Southgate musí pred štvrťfinálovým zápasom zodpovedať množstvo otázok a bude čeliť napätému čakaniu ohľadom kondície Kierana Trippiera, ktorý sa zranil v období pred zápasom a odišiel v 66. minúte po silný zásah.

Všetky aktualizácie a reakcie po zápase osemfinále Anglicka sledujte nižšie.

1719943278

Jordan Pickford vzdáva hold „zlatému chlapcovi“ Judovi Bellinghamovi po výhre Anglicka nad Slovenskom

Po víťazstve v skupine C nepresvedčivým spôsobom boli vicemajstri Euro 2020 na pokraji ponižujúceho odchodu podobného tomu, čo sa stalo na Islande pred ôsmimi rokmi v tom, čo bol určite posledný zápas Garetha Southgatea.

Ale hviezda Realu Madrid Bellingham strelila ohromujúci vyrovnávajúci gól v piatej minúte nadstaveného času dvojitým kopom nad hlavou, po ktorom nasledovala hlavička Kanea na začiatku predĺženia, keď Southgate vyhral 2:1.

Mike Jones2. júla 2024 o 19:01

1719939842

Rozpis zápasov na ME 2024: rozpis, výsledky a časy začiatku turnaja

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 18:04

1719937982

Cesta Anglicka do finále: Pravdepodobní súperi vo vyraďovacej fáze Euro 2024

Jude Bellingham zachránil Anglicko pred zahanbujúcou porážkou úžasným zásahom na poslednú chvíľu, predtým než Harry Kane skóroval skoro v predĺžení a dostal Anglicko do finále.

Zápas v Gelsenkirchene vyzeral ako ďalšia nočná mora, ale Southgate mal pravdu v tom, že sa nezmenil, jeho najväčšie hviezdy napokon prišli premeniť porážku na víťazstvo.

Anglicko sa ešte musí výrazne zlepšiť vo vyraďovacej fáze turnaja, ak chce naplniť očakávania pred turnajom ako jeden z favoritov na zisk titulu, no pri žrebe malo šťastie.

Prekvapivé víťazstvo Rakúska v skupine D posunulo Francúzsko do toho, čo sa teraz javí ako najťažšie, s domácim Nemeckom a bývalými šampiónmi Španielskom a Portugalskom. Využije to Anglicko? Tu je jej cesta do finále ME 2024.

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 17:33

1719936182

Jude Bellingham reaguje na „nezmysel“, ktorý sa hovorí o anglickom národnom tíme

Hviezda Realu Madrid mala problém presadiť sa v zápase posledných 16 rokov v Gelsenkirchene, keď Anglicko vyzeralo, že sa vráti domov skôr, ako sa dostal do svojej chvíľky inšpirácie, a Harry Kane potom skóroval v predĺžení, aby si zabezpečil víťazstvo 2:1.

Tím Garetha Southgatea sa teraz v sobotu v Düsseldorfe postaví proti Švajčiarsku, keď Anglicko chce ukončiť 58-ročné čakanie na veľkú mužskú trofej.

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 17:03

1719934082

Ako napravíte anglický tím na európsky šampionát? Zapojte sa do The Independent Debate a podeľte sa s nami o svoje základné zostavy a taktiky

Southgateova pozícia bola ohrozená, ale jeho rozhodnutie držať sa svojich kľúčových hráčov sa vyplatilo, pretože potenciálnu porážku premenili na rozhodujúce víťazstvo a udržali sny Anglicka nažive.

Úchvatný výkop Bellinghamu z 95. minúty poslal zápas do predĺženia, pričom kapitán Harry Kane dostal Anglicko do vedenia. Potom sa Three Lions držali, aby sa kvalifikovali do štvrťfinále.

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 16:28

1719932342

Gary Neville kritizuje „ilegálny“ výber Garetha Southgatea za Anglicko proti Slovensku

Neville vyzval, aby bol pravý obranca Liverpoolu postavený po boku Anthonyho Gordona a Colea Palmera a povedal, že Southgate musel „zasiahnuť“, aby zachránil šance Anglicka, no v prvom polčase nenastali žiadne zmeny.

Potom ohromujúci gól Judea Bellinghama v prestávke zachránil Anglicko zo Southgate od zahanbujúceho výjazdu z posledných 16, keď sa favoriti z Euro 2024 prebojovali a vyhrali 2:1 po predĺžení.

Leto, ktoré bolo také sľubné, vyzeralo tak, že sa skončí zlomeným srdcom a ponížením pre tím, ktorý bol pred tromi rokmi vzdialený od víťazstva v minulom ročníku iba v penaltovom rozstrele.

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 15:59

1719930842

Euro 2024: Alan Shearer potvrdzuje, že kritika Anglicka „nie je osobná“

Bývalý anglický útočník opísal výkon Anglicka na ihrisku na tomto turnaji ako „strašný“ – napriek tomu, že tím dosiahol štvrťfinále.

Zvládajte kritiku počas Dnešný zápas na BBC Shearer v pondelok (1. júla) v tlačovom vyhlásení uviedol: „Nemám vôbec žiadny problém s kritikou, pokiaľ sa to nestane osobnou, a nemyslím si, že sme to urobili a nemyslím si, že to urobil nikto.

„Dokonca aj platitelia a manažér hovoria, že to nebolo dosť dobré.“

Alan Shearer potvrdzuje, že anglická kritika „nie je osobná“

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 15:34

1719928922

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 15:02

1719926882

UEFA udelila pokuty vo výške viac ako milión eur po nepokojoch a ohňostrojoch na Euro 2024

UEFA udelila pokuty v hodnote 1 270 miliónov eur krajinám zúčastňujúcim sa na turnaji Euro 2024 za priestupky zo strany hostiteľskej krajiny alebo fanúšikov.

Anglicku nebol účtovaný vysoký poplatok vo výške len 12 500 eur za vyrušovanie počas štátnej hymny a hádzanie predmetov.

Naproti tomu Chorvátsku boli uložené pokuty v celkovej výške 220 875 eur, z toho viac ako 119 000 eur za hádzanie zábavnej pyrotechniky.

Tímy boli pokutované počas turnaja z rôznych dôvodov, vrátane hádzania predmetov, zapaľovania ohňostrojov, invázie na ihrisko, nevhodného správania zo strany tímu, rušenia davu a prenosu nefér správy na športové podujatie.

Sonia Twiggová2. júla 2024 o 14:28

1719925142

Gareth Southgate hovorí, že Anglicko našlo svoj moment Paula Gascoigna na Euro 2024

Tréner Anglicka Gareth Southgate verí, že gól Juda Bellinghama proti Slovensku by mohol byť iskrou pre majstrovstvá Anglicka, podobne ako gól Paula Gascoigna proti Škótsku na majstrovstvách Európy v roku 1996, pretože poukázal na to, že legenda tohto turnaja a majstrovstiev sveta 1990 spôsobila, že ľudia zabudli. že výkon bol na začiatku zlý .

„No, nepochybne to dodá celej skupine sebavedomie,“ povedal. „Hráči, ktorí prišli a prispeli, mali obrovský vplyv na to, čo sme robili: súdržnosť a duch, ktoré sme potrebovali.“

Sonia Twiggová2. júla 2024 13:59