Euro 2024: Neskorý comeback pomohol Ukrajine poraziť Slovensko 2:1, udržiava nádej

Ukrajina musela vo svojom druhom zápase skupinovej fázy na Euro 2024 poriadne zakopať, pretože tím prekonal v polčase manko 1:0 a v piatok si v Merkur Spiel Arene udržal víťazstvo 2:1. Slovensko pokračovalo v pôsobivom výkone, keď vo svojom úvodnom zápase porazilo Belgicko a v desiatej minúte zápasu sa priblížilo ku gólu, nebyť rýchleho zásahu po strele Anatolija Trubina.

Neustála vlna slovenských útokov znamenala, že Ukrajina musela hrať väčšinu prvého polčasu v defenzíve. Slovensko otvorilo skóre v 17. minúte, keď sa center od Haskalina dostal až k Ivanovi Schranzovi, ktorý hlavou skóroval po nedorozumení s ľavým obrancom a kapitánom Zinčenkom. Bol to druhý gól Schranza na turnaji, vďaka čomu sa stal spolu s Jamalom Musialom najlepším strelcom s dvoma gólmi na svojom konte.

Ukrajina dokázala v prvom polčase potrápiť Martina Dúbravku, keď v 35. minúte trafil Timička ľavú žrď. Prvý polčas sa skončil vedením Slovenska 1:0.

Ukrajina bola len 45 minút od potenciálneho vypadnutia z turnaja, keď už vo svojom úvodnom zápase prehrala 3:0 s Rumunskom, ale tím vyšiel z brán a v druhej polovici zápasu nastúpil ako úplne iný tím.

Gól Mykolu Shaparenka vyrovnal zápas a oživil ukrajinský tím v 54. minúte.

Dlhú loptu Shaparenka v 80. minúte zblokoval Roman Jaremčuk, ktorý v 80. minúte strelil víťazný gól Ukrajiny. Roman sa touto výhrou stal aj najlepším strelcom Ukrajiny na ME (3 Ciele).

Ukrajina sa stretne s Poľskom a Rumunsko sa pripravuje na stretnutie so Slovenskom v záverečných zápasoch skupinovej fázy, keďže sa boj o vyraďovacie kolá v skupine E zahrieva.