Euro 2024: Ukrajina zdolala Slovensko 2:1 a dosiahla prvé víťazstvo

Ukrajina vyhrala svoj prvý zápas na UEFA Euro 2024 21. júna, keď zdolala Slovensko 2:1.

Slovensko otvorilo skóre v dusseldorfskej Aréne v 17. minúte po úspešnej hlavičke Ivana Schranza.

V druhej polovici Ukrajina Dva góly strelil v 54. a 80. minúte. Mykola Shaparenko strelil prvý gól Ukrajiny na turnaji po prihrávke Oleksandra Zinčenka.

O takmer polhodinu strelil víťazný gól Roman Yaremchuk po dlhom pase Shabarenka.

Ukrajinec Oleksandr Zinchenko oslavuje po víťazstve Ukrajiny nad Slovenskom.  (Marius Becker/Image Alliance prostredníctvom Getty Images)

Ukrajinec Oleksandr Zinchenko oslavuje po víťazstve Ukrajiny nad Slovenskom. (Marius Becker/Image Alliance prostredníctvom Getty Images)

Ukrajina dosiahla prvé víťazstvo na turnaji Po drvivej porážke – 0:3 pre Rumunsko – v úvodnom zápase.

Druhý zápas odohrajú Rumunsko a Belgicko 22. júna. Ukrajina sa v poslednom zápase skupinovej fázy stretne 26. júna s Belgickom a Slovensko s Rumunskom.

Do vyraďovacej časti by sa mohli kvalifikovať až tri zo štyroch tímov a Ukrajina by na to potrebovala minimálne remizovať s Belgickom.

Prečítajte si tiež: Euro 2024: Rumunsko porazilo v prvom zápase turnaja Ukrajinu 0:3

Usilovne sme pracovali na tom, aby sme vám prinášali nezávislé správy z miestnych zdrojov z Ukrajiny. Je to považované Podporte nezávislý Kyjev.

READ  Ivan Toney je pripravený nastúpiť za Anglicko po tom, čo ho rozrušilo jeho neskoré vystúpenie proti Slovensku