Ivan Toney je pripravený nastúpiť za Anglicko po tom, čo ho rozrušilo jeho neskoré vystúpenie proti Slovensku

Evan Tony Gareth Southgate povedal, že tréner bol „rozčúlený“ z toho, že ho priviedli tak neskoro, ale povedal, že to bola minulosť, keďže Anglicko sa snažilo „pokračovať“ vo svojom hororovom zápase na Euro 2024 so Slovenskom.

Nádeje francúzskeho národného tímu kvalifikovať sa na turnaj boli len pár okamihov vzdialené od trápneho odchodu, ktorý pripomínal porážku s Islandom pred ôsmimi rokmi, keď sa v nedeľňajšom večernom zápase osemfinále blížil koniec koncovky.

Toney vyjadril frustráciu, keď ho Southgate priviedol na svoje prvé veľké turnajové vystúpenie štyri minúty po prestávke v Gelsenkirchene, ale posledný ťah fungoval.

Prítomnosť 28-ročného hráča pomohla Judovi Bellinghamovi skórovať ohromujúci vyrovnávajúci gól v piatej minúte nadstaveného času. Brentford Útočník potom nasmeroval šikovnú prihrávku na Harryho Kanea, aby zabezpečil výhru 2:1 v predĺžení.

Na otázku, ako Southgate vedel, že je naštvaný, Toney povedal: „Myslím, že moja tvár hovorila za všetko!

„Manažér tam bol už predtým, určite bolo obdobie, keď nastúpil v 97. minúte a vy ste chceli prísť skôr.

„Teraz je všetko vyriešené, sme priatelia – nie je to tak, že sme neboli – ale teraz sme šťastní a sústredíme sa na ďalší zápas.“

Ivan Toney gestikuluje počas víťazstva Anglicka nad Slovenskom na majstrovstvách Európy 2024

Ivan Toney pomohol Anglicku poraziť Slovensko v nedeľu (Bradley Collier/PA)

Tony sa zamračil, keď ho požiadali, aby napodobnil jeho náladu, keď sa pripravoval dnu, a potom s úsmevom povedal: „Bolo to oveľa horšie.“

Tony hovorí, že „každý hráč bude mať nejaké problémy“, ak nebude hrať, ale vie, že sa musel pred účasťou zresetovať a „napraviť si náladu“ – s čím mu pomohol jeho športový psychológ z Brentfordu.

„V Brentforde je chlapík, ktorý sa volá Michael Caulfield a vždy hovorí o ovládaní vašich emócií a mám pocit, že v tej chvíli je čas ovládať vaše emócie,“ povedal.

READ  WARRENOV KUS: Chabot v utorok diskutabilný, konfrontačné problémy pretrvávajú a pohľad do vyhliadok na rok 2021

„Áno, bol som naštvaný, ale stále zostáva 30 minút hry a musíte sa dostať z tejto nálady a sústrediť sa.“

„Mám pocit, že je čo dať. Je tu 30 minút futbalu a vy musíte hrať svoju úlohu a mne sa to podarilo.“

Caulfield videl Toneyho komentáre, keď mu po stredajšej tlačovej konferencii začal vypínať telefón, a bol sarkastický, keď odpovedal na chválu.

Uverejnil na

Tony hovorí, že Caulfieldovou hlavnou radou je „byť pripravený a sústrediť sa len na ďalší moment“, o čo sa Anglicko bude snažiť po nešťastnom štarte na majstrovstvách Európy.

Southgateov tím sa snažil dostať na čelo C-skupiny, než poľahky zdolal Slovensko a v sobotu si pripravil štvrťfinálové stretnutie so Švajčiarskom.

„Vždy budú existovať očakávania a veľa ľudí má svoj názor,“ povedal Tony.

„Zaslúžia si to. Ak vyhráme 2:0, ľudia povedia, že sme si zaslúžili vyhrať o tri alebo štyri góly. To je vždy tak. Ale od veľkého finále nás delia dva zápasy a musíme urobiť, čo môžeme a dúfam, že to stačí.“

Keď sa ho spýtali, či existuje väčšia motivácia vyťažiť z toho čo najviac, keď bol blízko predčasného odchodu, povedal: „Áno, bolo úžasné zistiť, že môžem ísť kedykoľvek domov.