Jaremčuk strieľa víťazný gól Ukrajiny nad Slovenskom 2:1

Rumunsko bude hrať v sobotu vo Frankfurte pred záverečným kolom zápasov budúcu stredu s Belgickom, ktoré je na poslednom mieste bez bodov.

Ukrajinec Roman Jaremčuk oslavuje včerajší gól proti Slovensku. Obr/AFP

Váš prehliadač nepodporuje zvuk HTML5

Víťazný gól strelil z lavičky Roman Jaremčuk, ktorý doviedol Ukrajinu k víťazstvu 2:1 nad Slovenskom a odštartoval svoje ťaženie na turnaji. Euro 2024 Piatková kampaň. Slovensko si uvedomilo, že výhra v Düsseldorfe ho postúpi do vyraďovacej časti s náskokom jedného zápasu a do vedenia sa ujalo už v 17. minúte zásluhou Ivana Schranza, ktorý v úvodnom zápase strelil prekvapivý gól proti Belgicku.

Ukrajina po minulej prehre 0:3 s Rumunskom vstúpila do tohto zápasu trápením, no tu zakopala a deväť minút po skončení prvého polčasu vyrovnala cez Mykolu Shaparenka. Hráč Dynama Kyjev Šaparenko odovzdal loptu Jaremčukovi, aby strelil rozhodujúci gól, keďže Ukrajina sa v široko otvorenej piatej skupine s tromi bodmi pripojila k Slovensku a Rumunsku.

Prečítajte si aj: Thane girls kradnú futbalové hromy

Rumunsko bude hrať v sobotu vo Frankfurte pred záverečným kolom zápasov budúcu stredu s Belgickom, ktoré je na poslednom mieste bez bodov. Rovnako ako pred prvým zápasom proti Rumunsku nastúpili ukrajinskí hráči na ihrisko v upršanom Düsseldorfe s ukrajinskými vlajkami prehodenými cez plece.

Tento príbeh bol získaný od agentúr tretích strán. Mid-day nepreberá žiadnu zodpovednosť za spoľahlivosť, spoľahlivosť, dôveryhodnosť a textové údaje. Mid-day Management/mid-day.com si vyhradzuje výhradné právo zmeniť, vymazať alebo odstrániť obsah (bez upozornenia) podľa svojho absolútneho uváženia z akéhokoľvek dôvodu