Jude Bellingham chváli Anglicko za to, že ukázalo „charakter, ktorý im chýba“, keďže jeho gól zachránil ich budúcnosť na EURO 2024 proti Slovensku… a kritizuje kritikov za šírenie „negatívnej energie“

• Gól Judea Bellinghama v nadstavenom čase zabezpečil Anglicku v nedeľu predĺženie
  • Harry Kane strelil víťazný gól proti Slovensku v zápase Eura 2024
  • Počúvaj Všetko sa to ešte len začína! Euro Daily: Výkrik fanúšikov Anglicka – prečo je čas podporiť Garetha Southgatea

Jude Bellingham verí, že Anglicko „ukázalo charakter, ktorý im predtým chýbalo“ po tom, čo jeho gól v 95. minúte proti Slovensku zachránil ich nádeje na Euro 2024.

Anglicko vyhralo 2:1 v predĺžení, pričom kapitán Harry Kane zdvojnásobil náskok svojho tímu na začiatku predĺženia a potom vydržal ďalších 30 minút.

Bolo to prvýkrát, čo sa Anglicko dostalo do vedenia v zápase osemfinále po tom, čo Ivan Schranz presadil Slovensko pri protiútoku v 25. minúte.

Anglicko bolo len minútu od zahanbujúceho odchodu z turnaja, ktorý by ďaleko prekonal ich predchádzajúci odchod z Euro 2016 na Island.

Pri tejto príležitosti bol záchrancom Anglicka Bellingham, ktorý zmanipuloval svoje telo, aby z dlhého vhadzovania predviedol úchvatný kop nad hlavou, ktorý zaskočil obrancov Slovenska.

Jude Bellingham verí, že Anglicko „ukázalo charakter, ktorý im predtým chýbalo“, keď porazilo Slovensko
Výkop Bellinghamu z 95. minúty zachraňuje nádeje Anglicka na Euro 2024

Hviezda Realu Madrid – rovnako ako väčšina jeho anglických spoluhráčov – prežila v Gelsenkirchene frustrujúce vystúpenie predtým, ako skórovala a vysvetlila svoju úľavu po zápase.

Kliknutím sem zmeníte veľkosť tejto jednotky

Bellingham rýchlo zaútočil na kritikov, ktorí komentovali neuspokojivý výkon Anglicka na majstrovstvách Európy a chválili tím Garetha Southgatea za boj až do konca.

Pre ITV povedal: „Dosiahli sme dobré víťazstvo a kvalifikovali sa do ďalšieho kola a som veľmi šťastný. Počas posledného týždňa bolo ťažké pokúsiť sa udržať negatívnu energiu mimo kempu.“

„Myslím si, že dnes budú pripravení čeliť nám a som si istý, že na tom papieri máte napísané nejaké otázky.

Dodal: „Ukázali sme tento druh charakteru, ktorý Anglicku chýbal, najmä v predchádzajúcich časoch. Ukázali sme to dnes a bolo pre nás veľmi dôležité uspieť v kvalifikácii.“

READ  Štvrtkové predpovede európskej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta

Pri analýze svojho gólu sa Bellingham zdal pokojný, keď zdôraznil, že gól by nemal žiadnu hodnotu, pokiaľ by Anglicko nevyhralo turnaj, ale zdôraznil, že má schopnosť vyhrávať zápasy v najdôležitejších momentoch.

Dodal: „Snažíte sa nájsť všetko, čo je na tejto úrovni futbalu iné, pretože je veľmi ťažké strieľať góly. Každý tím hrá v obrane a udržiava nulové útoky, takže každú príležitosť, ktorú dostanete, môžete využiť na vhadzovanie musíte využiť, a to je to, čo „Dokázali sme to.“

Bellingham kritizoval „negatívnu energiu“, ktorú šíria kritici tímu Garetha Southgatea (vľavo)
Bellingham zdôraznil, že jeho gól nebude mať žiadnu hodnotu, pokiaľ Anglicko nebude pokračovať až do konca na majstrovstvách Európy v roku 2024.

„Záleží na tom, ako budeme vyzerať o dva týždne, ak áno, [his goal] Ak sa stane tým, kto pomôže tímu zdvihnúť trofej, je na prvom mieste.

„Viem, čo môžem v týchto chvíľach ponúknuť, bez ohľadu na to, čo hovoria ľudia, dokázal som to tento rok s Realom Madrid a predtým s Anglickom a som rád, že môžem pomôcť tímu.“

„Myslím si, že výkon bol veľmi dobrý až do ich gólu a aj po ňom, keďže sme hru veľa kontrolovali, boli v poslednej tretine neustálou hrozbou a možno nám chýbal rozhodujúci zásah, aby sme si vytvorili veľké šance budúcnosť.“

Bellingham ukončil pozápasovú výmenu tým, že na otázku, kto píše scenár takých dramatických zakončení zápasov, keď Anglicko postupuje do štvrťfinále majstrovstiev Európy 2024, pokojne povedal: „Súhlasím“.