Jude Bellingham hovorí, že po kritike Anglicka je „dobré dať trochu späť“.

Jude Bellingham povedal, že je dobré dať „trochu na oplátku“ v reakcii na kritikov Anglicka po dramatickom víťazstve tímu nad Slovenskom v osemfinále majstrovstiev Európy 2024.

Bellingham strelil nádherný gól z dvojitého kopu nad hlavou v 95. minúte na vyrovnanie skóre predtým, ako Anglicko vyhralo 2:1 v predĺžení a zabezpečilo si postup do štvrťfinále proti Švajčiarsku v sobotu.

Stredopoliar Realu Madrid povedal: „Hrať za anglický národný tím mi dáva príjemný pocit, no zároveň ma to dostáva pod veľký tlak.“

„Počujete ľudí hovoriť veľa nezmyslov. Je pekné, že im môžete niečo ponúknuť a dať im trochu na oplátku.“

Anglicko sa kvalifikovalo do vyraďovacej fázy po tom, čo zvíťazilo vo svojej skupine, ale bolo kritizované za spôsob výkonu.

Porazili Srbsko 1:0, remizovali 1:1 s Dánskom a pred osemfinále udržali bezgólovú remízu so Slovinskom.

Anglicko zaostávalo o gól na Slovensko v Gelsenkirchene pred dramatickým zásahom Bellinghamu a víťaz Harryho Kanea poslal tím do finále.

„Je veľmi ťažké, keď hovoríte na tlačových konferenciách a rozhovoroch, aby ste hovorili tak úprimne, ako chcú futbalisti, pretože sú vždy súdení,“ dodal Bellingham, ktorý strelil svoj gól pri oslave podpisu s otvorenou náručou a zdalo sa, že hovorí: „Kto inak?“

„Futbal, dávať góly a oslavovať je pre mňa oslobodzujúce, možno som bol na konci veľmi šťastný, bolo tam veľa adrenalínu.

„Je to pocit ako žiadny iný v medzinárodnom futbale, vo vyraďovacích zápasoch je to ešte horšie, pretože vás delí 30 sekúnd od návratu domov.

„Počúvať všetky tie nezmysly a mať pocit, že ste sklamali celý národ. Jediným kopom do lopty sa všetko môže zmeniť.“

Predtým na turnaji Kane vyzval bývalých hráčov Anglicka, ktorí sú teraz analytikmi, aby si „pamätali, aké to bolo nosiť toto tričko“ predtým, ako kritizujú súčasný tím.