Jude Bellingham má suspendáciu na jeden zápas a pokutu 30 000 eur za obscénne gesto po víťazstve Anglicka v osemfinále nad Slovenskom na majstrovstvách Európy 2024.

Naí Dillí 5. júla: Európska futbalová únia (UEFA) sa rozhodla potrestať stredopoliara Realu Madrid Judea Bellinghama suspendáciou na jeden zápas za jeho nevhodné správanie k fanúšikom po víťazstve Anglicka nad Slovenskom 2:1. UEFA uložila pokutu 30 000 eur aj Bellinghamu. UEFA vo vyhlásení uviedla, že trestom bude „len jeden zápas v súťažiach UEFA, ktorý môže Bellingham hrať kvôli porušeniu základných pravidiel primeraného správania“. Euro 2024: UEFA vylúčila Meriha Demirala na dva zápasy za oslavu vlčieho pozdravu Turecký obranca vynechá štvrťfinále proti Holandsku.

Pre anglickú stranu je to v niektorých ohľadoch dobrá vec, pretože zákaz sa bude uplatňovať počas ročného skúšobného obdobia, čo znamená, že hviezda Realu Madrid bude môcť hrať v sobotu štvrťfinále proti Švajčiarsku. „Uvedené pozastavenie neplatí okamžite a podlieha skúšobnej dobe jedného (1) roka od dátumu súčasného rozhodnutia,“ dodáva sa vo vyhlásení. Lionel Messi a Cristiano Ronaldo minuli pokutové kopy v priebehu jedného týždňa vo vyraďovacích zápasoch na kontinentálnom šampionáte.

Bellingham sa ukázal ako hrdina pre anglický národný tím, keď bol na pokraji vyradenia proti Slovensku v osemfinále, než v 90.+5 minúte skóroval spätný kop od Bellinghamu, aby videl, ako lopta pristála v súperovej sieti a vyrovnala skóre pre tím. Harry Kane skóroval v prvej minúte predĺženia a zabezpečil tak Anglicku víťazstvo 2:1. Bellinghamove gestá boli súčasťou jeho oslavy tej noci.

Po zápase Bellingham uznal gesto, ktoré urobil na X a povedal, že to bol „vnútorný vtip“. „Vnútorný vtipný odkaz na niektorých blízkych priateľov, ktorí boli na zápase. Nič iné ako rešpekt k tomu, ako dnes večer hral Team Slovakia,“ napísal Bellingham v tweete.

(Vyššie uvedený príbeh sa prvýkrát objavil na Najnovšie dňa 5. júla 2024 23:13 IST. Ak chcete získať ďalšie novinky a aktualizácie o politike, svete, športe, zábave a životnom štýle, prihláste sa na našu webovú stránku recently.com).

READ  Slovensko dusí Lewandowského, na Euro 2020 zdoláva Poľsko 2: 1