Jude Bellingham vysvetľuje sexuálne gesto, ktoré urobil smerom k lavičke po góle Slovenska

Jude, nerob z toho niečo zlé. A pravdepodobne to tiež nerobí zle.

Po tom, čo Jude Bellingham strelil včera večer absolútny gól svetovej úrovne a vrátil nám všetku nádej pred tým, ako sa Anglicko kvalifikovalo do štvrťfinále majstrovstiev Európy, možno sa aj on dostal do nejakých problémov.

Áno, mladý útočník v 95. minúte skóroval parádnym kopom nad hlavou.r Jeho posledný gól v poslednej minúte zápasu (30. júna) nás posunul do predĺženia, kde strelil to, čo označil za „najlepší gól svojej kariéry“.

Hráča síce UEFA označila za najlepšieho hráča v zápase Anglicka proti Slovensku, po zápase však čelil kritike za sexuálne gesto, ktoré urobil smerom k lavičke. Ktoré cieľ.

Vzali sme svet do predĺženia. (Ian MacNicol/Getty Images)

Po strelení gólu, keď sa Bellingham vracal na ihrisko vedľa kapitána Harryho Kanea, zdalo sa, že sa presunul k lavičke, utrel si ústa a potom ukázal širokou rukou dovnútra a von smerom k stehnu.

Ale zatiaľ čo používatelia na mieste

„Vnútorný žart pre blízkych priateľov, ktorí boli na zápase,“ napísala hviezda Realu Madrid pomocou zívajúceho symbolu a červeného kríža.

„Nič len rešpekt k spôsobu, akým dnes večer hral slovenský tím.“

Stále však existuje šanca, že by sa Bellingham mohol dostať do nejakých problémov.

Gesto prišlo po jeho neskorom góle. (Sean Botterill/Getty Images)

Je to preto, lebo pravidlá hry stanovujú, že každé „obscénne gesto“ alebo „urážlivé či urážlivé konanie“ ľudí na ihrisku by malo byť potrestané hroznou červenou kartou.

Očividne všetci vieme, že pre Anglicko by to bola v súčasnosti absolútna nočná mora.

Nie je to prvýkrát, čo hráč tento rok čelil trestu za svoje správanie počas zápasu. Počas svojej účasti v Reale Madrid vlani v marci bol Bellingham vylúčený, pretože namietal proti rozhodcovi Jesusovi Gilovi Manzanovi po zrušení hlavičky, ktorá mohla vyhrať zápas.

READ  Bosna a Hercegovina 1-2 Slovensko - kvalifikácia ME - skupinová fáza - futbal

Ale keďže mladá hviezda trvala na tom, že to bol len „vnútorný žart“ s jeho priateľmi, ktorí ho sledovali, fanúšikovia ho opísali ako „veľmi úctyhodného“ hráča a skutočného „hviezdneho chlapca“.

„Nevadí, môj kráľ,“ napísal jeden komentátor, zatiaľ čo iní to opísali ako prejav „náklonnosti“.

Niektorých ďalších futbalových fanúšikov však Bellinghamovo vysvetlenie nepresvedčilo, keď ho požiadali, aby sa porozprával s loptou.

Jeden vtipkoval: „Možno to bolo namierené na Southgate.“

UEFA v komentári pre LADbible uviedla: „Po preštudovaní správ rozhodcov zo zápasu Anglicko – Slovinsko bolo začaté disciplinárne konanie proti Anglickej futbalovej asociácii za zapálenie ohňostrojov a za spôsobenie nepokojov medzi fanúšikmi disciplinárna komisia tento problém v pravý čas.“