Kanada porazila Slovensko 6:3 a Švajčiarsko Nemecko 3:1 a postúpili do semifinále MS v hokeji | Šport

PRAHA (AP) – Nick Paul skóroval dvakrát, keď obhajca titulu Kanada zdolal Slovensko 6:3 a postúpil vo štvrtok do semifinále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Dylan Guenther zaznamenal gól a asistenciu a za 28-násobného majstra Kanady skórovali vo štvrťfinále aj Jared McCann, Pierre-Luc Dubois a Brandon Tanev.

McCann a Dubois skórovali dvakrát v priebehu 90 sekúnd na začiatku prvého polčasu, kým Petr Chilaric zvýšil na 2:1, keď prihrávku Slováka premenil do vlastnej siete Brandon Hagel.

Kanada zvýšila svoje vedenie na 5:1 gólom Paula v druhej tretine, po ktorej nasledovali dva góly v rozpätí 20 sekúnd v tretej tretine – najprv Guenther, potom Tanev.

Ale Slovensko to neurobilo.

Miloš Kelemen strelil druhý gól Slovenska pred tým, ako Marek Hrevik využil výhodu piatich proti trom a znížil vedenie Kanady na 5:3, kým Paul strelil druhý gól do prázdnej brány.

Švajčiarsko porazilo v ostatnom štvrťfinále Nemecko a v Ostrave zdolalo minuloročného vicemajstra 3:1.

Dvoma gólmi viedol Švajčiarov Christophe Bertschi. Švajčiari sa dostali do vedenia 1:0 krátkym gólom predtým, ako pridal druhý gól útočník New Jersey Devils Nico Hischier.

Dominik Kahun znížil v polovici prostrednej tretiny presilovou hrou na 2:1, kým Bertschi pridal druhý do prázdnej brány v tretej tretine.

Vo zvyšnom štvrťfinále sa neskôr vo štvrtok stretnú Spojené štáty s Českom v Prahe, zatiaľ čo Švédsko hrá v Ostrave s Fínskom.

Copyright 2024 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.

READ  Slovenský premiér je týždeň po svojom pokuse o vraždu „stabilný“.