KDB a Doku utrpeli porážku po porážke Belgicka so Slovenskom

Kevin De Bruyne a Jeremy Doku boli porazení vo svojom úvodnom zápase na Euro 2024, pričom Belgicko prehralo so Slovenskom 1:0.

Gól Ivana Schranza v siedmej minúte bol rozdielom, pretože Red Devils, ktorým VAR neudelil dva góly, padli vo Frankfurtskej aréne.

Belgicko má teraz veľa práce, pretože tím Domenica Tedesca sa ocitol na treťom mieste v E-skupine proti Ukrajine, ktorá v mníchovskej futbalovej aréne utrpela ponižujúcu porážku 3:0 s vedúcim Rumunskom na začiatku dňa vďaka gólom Nicolae Stanciua. , Razvan Marin a Denis Dragos.

Belgicko, na treťom mieste v rebríčku FIFA, malo počas 90 minút veľké množstvo šancí, no nedokázalo nájsť potrebný prienik.

Doku ukázal svoju rýchlosť a obratnosť na pravej strane už v tretej minúte De Bruyne V strede poľa prihral Romeluovi Lukakuovi, no útočník Chelsea ju v dobrej pozícii nedokázal zakončiť.

De Bruyne V 21. minúte brankár Newcastlu Martin Dúbravka nastrelil ľavačkou razantnú loptu, ktorá sa odrazila od brankára k Leandrovi Trossardovi, no tvorca hry Arsenalu loptu vysoko nastrelil.

Medzitým sa stretol s Amadou Onanom z Evertonu De BruyneV 37. minúte hráč napálil rohový kop z pravej strany, no lopta smerovala k Dúbravkovi.

Napriek týmto príležitostiam belgický brankár Koen Casteels bravúrne zblokoval strelu Lukasa Haraslina zvnútra pokutového územia, aby sa vyhol stavu 2:0 v prvom polčase, keď sa vrhol na loptu naľavo, aby pevne položil ruku na strelu Lukasa Haraslina z ul. vnútri pokutového územia.

Belgicko vstúpilo do druhého polčasu dôrazne a pred hodinou si myslelo, že vyrovnalo, keď Lukaku oslavoval po hlavičke Onana. Technika videoasistenta zasiahla a zrušila gól pre ofsajd proti obrovi č.10.

vplyv KDB Doku bol pre všetkých vidieť, keď Belgicko zvýšilo tlak na Slovensko pri hľadaní vyrovnania.

READ  Kanadskí muži si pripísali ďalšie jednostranné víťazstvo v hokejových svetoch, aby zostali neporazení

De Bruyne V 62. minúte mohol streliť gól Lukaku, no bývalý útočník West Bromwichu, Evertonu, Manchestru United a Interu Miláno nedokázal so slabšou pravou nohou dohrať zápas.

O chvíľu neskôr Doku, ktorý bol pre zverencov Francesca Calzonu na ľavej strane na obtiaž, prešiel do pokutového územia zľava. Dúbravka dokázal zblokovať iba strelu útočníka PSV Eindhoven Johana Bakayoka, no jeho strela bola zlikvidovaná mimo bránkovej čiary.

Luis Obinda nastúpil za Doku v 84. minúte a prihral loptu Lukakuovi, aby skóroval o dve minúty neskôr – ale druhýkrát popoludní sa zdá, že VAR neuznal gól pre okrajovú prihrávku krídelníka Lipska počas rozostavenia. hore.

Belgický tím pokračuje v tlaku a tlaku, no s blížiacim sa koncom času nedokázal streliť vyrovnanie.

Belgicko odohrá svoj ďalší zápas proti Rumunsku v sobotu a zápas sa začne o 20:00 (britského času) na RheinEnergieStadion v Kolíne nad Rýnom.