Kylian Mbappe zostáva na lavičke po zlomenine nosa počas remízy Francúzska s Holandskom na majstrovstvách Európy 2024.

Anthony DeBon/Icon Sport/Getty Images

Kylian Mbappé sa mohol len prizerať, ako sa jeho tímu v piatkovom zápase D-skupiny nepodarilo skórovať.

CNN

Kylian Mbappe Bol nevyužitým náhradníkom pri piatkovej bezgólovej remíze Francúzska proti Holandsku po tom, čo si útočník zlomil nos v úvodnom zápase jeho krajiny na Euro 2024.

Existovali obavy, že kapitán Francúzska vynechá zápas skupiny D, ale tréner Didier Deschamps vo štvrtok novinárom povedal, že jeho hviezdny hráč bude k dispozícii.

Rozhodnutie však padlo na odpočinok Mbappemu, ktorý naďalej sledoval, ako sa jeho spoluhráčom nedarí preraziť proti Realu Madrid. oranžová.

V realite, francúzsky tím Takmer prehral zápas. Xavi Simons si myslel, že strelil víťaza pre Holandsko v druhom polčase, ale gól bol kontroverzne zamietnutý pre ofsajd.

Samotný Simons bol jasne v ofsajde, ale jeho spoluhráč Denzel Dumfries bol v ofsajde a video asistent rozhodcu (VAR) ho uznal za to, že prekážal brankárovi Francúzska Mikeovi Maignanovi.

Bez svojho hviezdneho útočníka sa Francúzsko snažilo zakončiť svoje šance a počas celého zápasu bolo márnotratné pred bránkou, pričom Adrien Rabiot a Antoine Griezmann sa previnili tým, že premrhali dve pozoruhodné šance.

Remíza by však Francúzsku pravdepodobne zabezpečila kvalifikáciu do vyraďovacej fázy. francúzsky tím V utorok bude mať príležitosť dostať sa na čelo skupiny, keď sa stretne s Poľskom.

Posledný zápas v skupinovej fáze bude pre Mbappeho ďalšou príležitosťou na návrat; 25-ročný hráč trénoval začiatkom tohto týždňa. Nasaďte si trojfarebnú masku inšpirovanú Francúzskom.

Mbappe však počas zápasu Euro 2024 nesmie nosiť viacfarebnú masku, pretože pravidlá UEFA stanovujú, že „zdravotnícke vybavenie nosené na ihrisku musí byť jednofarebné a bez označenia tímu a výrobcu“.

UkrajinaNa svojom prvom veľkom turnaji od začiatku vojny v roku 2022 podali strhujúci výkon na piatkových majstrovstvách Európy 2024, keď v skupine E vyhrali nad Slovenskom 2:1.

Góly Mykolu Šaparenka a Romana Jaremčuka zachránili to, čo mohol byť pre národný tím zdrvujúci výsledok Modrá a žltá -Prehra by priviedla národ na pokraj vylúčenia z turnaja.

Ukrajina utrpela bolestivú prehru v úvodnom pondelkovom skupinovom zápase, čo malo za následok slabý výkon v zápase Prehra 3:0 s Rumunskom.

Ich výkon bol proti Slovensku oveľa lepší, no väčšinu prvého polčasu zostali na druhom mieste, keď v 17. minúte zaostali po hlavičke Ivana Schranza.

Ukrajina však po prestávke vyzerala ako omladená a z druhého polčasu vyšla s novým sebavedomím. Šaparenko si zachoval pokoj, aby zakončil brilantný útok v 54. minúte, kým 10 minút pred koncom strelil víťazný gól Jaremčuk.

Na turnaj prichádza tréner Ukrajiny Serhiy Rebrov Povedal to CNN Sports Chce, aby jeho tím počas Euro 2024 pozdvihol morálku Ukrajincov po celom svete.

00:56- Zdroj: CNN

Ukrajinskí vojaci fandia futbalovej reprezentácii z prvej línie

Ukrajina tak v piatok oživila svoje nádeje na postup do vyraďovacej fázy súťaže – tím je teraz na druhom mieste v E-skupine, pričom v stredu odohrá jeden skupinový zápas proti Belgicku.

„Je to veľmi dobrý pocit pre našich Ukrajincov, ktorým tieto pocity naozaj chýbajú,“ povedal Rebrov v piatkovom pozápasovom rozhovore.

„Najdôležitejšie je, že sme dnes ukázali morálku na tomto type turnaja, môžete vyhrať, môžete prehrať, ale je veľmi dôležité, ako to urobíte.

„Zaslúžili sme si toto víťazstvo a myslím si, že sme dnes hrali so silným duchom.“

Skupina D: Poľsko mimo Euro 2024

Rakúsko v piatok zdolalo v D-skupine Poľsko 3:1, čo by neskôr znamenalo odchod z ME 2024.

Gernot Trauner skóroval nádhernou hlavičkou už v deviatej minúte a trafil ju do siete Porcia Poľsko sa ujalo vedenia, no Poľsko vyrovnalo pred koncom prvého polčasu Krzysztofa Petka.

Julian Finney/Getty Images

Trauner strieľa prvý gól svojho tímu v zápase proti Poľsku.

Pri remíze by oba tímy čelili náročnej výzve dostať sa do vyraďovacej fázy turnaja, takže každý tím hľadal víťaza.

Bolo to Rakúsko, ktoré ukázalo pred bránkou najviac pokoja a Christoph Baumgartner strelil rozhodujúci gól a dostal svoj tím do vedenia, kým kapitán Marko Arnautovic pridal tretí gól z pokutového kopu.

Remízou Francúzska s Holandskom v piatok sa Poľsko stalo prvým tímom, ktorý opustil turnaj.