Lúč nádeje pre Sheamusa na Slovensku – Šport

„Budem rýchlejší“

To bolo varovanie, ktoré rázne vydal pretekár Ballina Seamus Clarke svojim súperom v nedeľu, keď pretekár z Moy Valley dosiahol svoj doteraz najväčší úspech, keď na ME v atletike do 18 rokov na Slovensku získal striebro na 5000 m mužov.

Seamus prekonal podmienky, ktoré označil za najhorúcejšie, v akých kedy súťažil, znížil svoj národný rekord U18 na 21:05,70 a okamžite sa zameral na prekonanie 21-minútovej hranice v blízkej budúcnosti.

Majstrovstvá Európy v atletike do 18 rokov sa konali počas minulého týždňa v Banskej Bystrici a k ​​Seamusovi sa pripojil tímový kolega z Moy Valley Clodagh Gill, ktorý bojoval v horúcich podmienkach a v sobotu vo finále na 3000 m skončil na 15. mieste.

Clark skončil vo svojich pretekoch druhý, keď preťal cieľovú čiaru, len štyri sekundy za Talianom Alessiom Coppolom a šesť sekúnd pred ďalším Talianom Nicolom Vidalom. Ír Matthew Newell z Tuamu skončil siedmy v čase 22:01,44.

„Je to skvelý pocit. Momentálne mám veľké bolesti, ale veľa to pre mňa znamená,“ povedal po pretekoch Seamus Clarke.

„Pamätám si tempo, bolo tam veľa náporov, niekedy mi to padalo a ja som nechcel pomalé preteky, tak som dával injekciu… Možno ste ma raz alebo dvakrát videli ísť dopredu.

„Začalo to rýchlo, ale asi po míli sa to začalo spomaľovať. Prvé 3 km som sa cítil naozaj dobre a posledné 2 km boli asi najhoršie zo všetkých bolestí, ktoré som kedy cítil. Všetko to bola len sila vôle a myslenie o pódium to je to, čo mi pomohlo.“ „Ja sa z toho dostanem,“ vysvetlil študent St Moridach's College v Balline.

Clark povedal, že sa vždy sústreďuje na svoje vlastné preteky a príliš sa nestará o postup svojich súperov, či už sú vpredu alebo vzadu.

READ  Kvalifikácia UEFA, výsledky: Francúzsko stráca body na Ukrajinu, pretože cesta na majstrovstvá sveta sa stáva náročnejšou; Holandsko veľa víťazí

„Od začiatku som vedel, s čím začnem a k čomu sa pokúsim dopracovať, a tak som sa sústredil na seba.

„Sú to najteplejšie preteky, aké som kedy absolvoval. Zistil som, že je to veľká časť toho a možno môžem pokračovať a získať ďalší čas. Mám pocit, že mám toho dosiahnuť oveľa viac, ako vtedy, ale ak je to druhé v Európe, nebudem sa sťažovať.“

Seamus Clarke, ktorý bol vyhlásený za mladého športovca roka západné národy Začiatkom tohto roka mu bola udelená cena Mayo Sports Stars ako uznanie za podporu a školenie, ktoré dostal od Moy Valley AC – a za rastúce povedomie ľudí okolo Balliny o tom, čo robí.