Modro-bieli robia silný návrat k víťazstvu nad Slovenskom – Israel Sports

Rozpálený Zahavi strelil tri góly v druhom polčase a zabezpečil Izraelu prvé víťazstvo v Lige národov

Izraelský útočník Eran Zahavi strelil prvý gól modro-bielych na začiatku druhého polčasu pri výhre 3:2 nad domácim Slovenskom v Lige národov UEFA.  (Foto: Reuters)
(Foto: Reuters)

Izrael ohromil Slovensko 3:2 v Lige národov UEFA v stredu neskoro večer, keď Eran Zahavi strelil v druhom polčase hetrik a pomohol modro-bielym vrátiť sa z 2:0 na víťazstvo v Trnave.

Tím Willyho Rotensteinera strelil dva skoré góly, keď Marek Hamšík skóroval z priameho kopu, kým Robert Mack krátko nato zdvojnásobil vedenie.

Na konci prvého polčasu však došlo k incidentu, ktorý takmer viedol k výmene úderov medzi Zahavim a jeho spoluhráčom Monasom Dabbourom, čo rozpálilo tím, keď vstúpil do hry druhý polčas, keď EZ7 strelil tri góly. cez hlavičku, pravú nohu a strelu. Jeho ľavou nohou šokoval domácich a ukoristil nečakané víťazstvo na cudzej pôde.

Modro-bieli získali tri body, aby dosiahli svoj rekord v B-skupine Ligy národov – jedna výhra, dve remízy a prehra, čo ich radí na tretie miesto za lídrov skupiny Škótsko a Česko. Na odohranie posledných dvoch skupinových zápasov si teraz bude musieť počkať do budúceho novembra. Izrael bude hrať vonku s Českom 15. novembra, potom bude o tri dni neskôr na štadióne Netanya hostiť Škótsko, kým izraelská reprezentácia zamieri na rekordný zápas kvalifikácie MS 2022.

Výhra nad Slovenskom bola prvým víťazstvom Izraela od 15. októbra 2019, keď modro-bieli porazili Lotyšsko 3:1, zatiaľ čo klub naposledy vyhral vonku aj proti Lotyšsku v júni toho istého roku.

„Bol to skvelý zápas a boli sme lepším tímom,“ povedal po zápase šťastný Zahavi. „Mali sme ísť do vedenia skoro a mohli sme skórovať viac, aby sme uľahčili víťazstvo.“

Zahavi následne hovoril o polčasovej zrážke so spoluhráčom.

READ  Rybakina porazila Badusa a Potapova porazila Gauffa na Miami Open
„Boli sme veľmi naštvaní a veľa sme pobehovali. Nadávali sme si, ale keď sme išli do šatne, veci sme si utriedili. Niekedy je dobré mať v národnom tíme city a všetci ukazujeme, že nám na tom záleží.“

Dabour hovoril aj o veľmi rýchlom odložení incidentu.

„[Zahavi]Je to hviezda a je skvelé ho mať, no niekedy veci nejdú tak, ako by ste chceli. Toto je príbeh útočníka. Som nadšený, že strelil hetrik a asi ho budem musieť vyzdvihnúť každý zápas v polčase.

Rutensteiner myslel na nečakané víťazstvo.

„Bolo to dobré víťazstvo a vždy je skvelé vrátiť sa z dvojgólového deficitu.“ Som hrdý na svojich hráčov a podľa mňa to bol vynikajúci zápas.“

Modro-bieli urobili viacero zmien v základnej zostave, ktorá sa objavila v posledných dvoch zápasoch proti Škótsku v kvalifikácii ME a v predchádzajúcom zápase Národnej ligy doma proti Česku, so stredným obrancom Uralom Daganim a defenzívou. späť Maur Kandil vstupuje do súboja o tím.

K nim sa pridali brankár Ofir Marciano a obrancovia Shiran Yeni, Eitan Tepe a Eli Dasa, zatiaľ čo v strede poľa boli kapitán Bibras Nacho, Eyal Golasa a Manor Solomon, zatiaľ čo Dabbour a Zahavi začali v útoku.

Izrael aj Slovensko mali šance v prvých 10 minútach, ale kapitán domáceho tímu Hamšík, ktorý bol solídnym hráčom v Serie A s Neapolom, ale momentálne hrá svoj futbal v Číne, prelomil ľad priamym kopom, ktorý si našiel cestu. Marciano sa dostal do vedenia 1:0 v 13. minúte.

O 25 minút neskôr Mack poslal nádhernú curlingovú loptu do siete Izraela a dostal tak Slovensko do dvojgólového vedenia, keďže hlavičkoval do prestávky.

Keď hráči odchádzali z ihriska, Ariel Harush, druhý brankár izraelskej reprezentácie, musel oddeliť Daboura a Zahaviho, keďže sa dvojica takmer dostala do zápasu v šatni.

READ  TNT Sports bol spustený, aby bol dokonalým domovom pre športových fanúšikov – kto sú odborníci, moderátori a komentátori?
Emócie na konci prvých 45 minút sa však definitívne preniesli do druhého polčasu, keď Izrael vyzeral sviežo a sústredene mimo šatne.

Ruttensteiner priviedol Ofriho Arada, aby začal Yeiniho v druhom polčase, zatiaľ čo Neta Livi nahradila Nacha krátko nato, keď striedanie šéfa lavičky začalo prinášať ovocie.

Šalamún poslal úhľadný a presný rohový kop do pokutového územia a Zahavi hlavou znížil v 68. minúte na 2:1.

Na povzbudenie svojej strany o osem minút neskôr začaroval Zahavi, keď poslal Golasovu prihrávku ľavou nohou do šestnástky na vyrovnanie pre modro-bielych, aj keď Izrael naďalej tlačil za víťazstvom, ktoré prišlo v 89. minúte.

Energický Golasa potom odovzdal loptu Zahavimu, ktorý poslal spaľujúcu strelu do ľavého horného rohu bránky, aby sa začali oslavy, keďže Izrael dosiahol svoje prvé víťazstvo a trojbodový výkon v kontinentálnej súťaži v tejto sezóne.