Nemecko, minuloročné vicemajster, poráža Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji

Praha: Vlaňajší vicemajster Nemecko zdolal Slovensko 6:4 a v piatok otvoril majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Za Nemcov strelili po góle Dominik Kahun, Jonas Müller, Lukas Kalbly, Mark Michaelis, Leonard Pfoederle a Tobias Eder a Philipp Grubauer zastavil 35 striel v druhom zápase skupiny v meste Ostrava na východe krajiny.

Za Slovákov skórovali Marek Hrivik, Martin Vihervári, Libor Hodásek a Matos Sokl, ktorí prekonali Nemcov 39:22 vrátane 18:7 v záverečnej tretine.

V prvej skupine v Prahe Švajčiarsko viedlo v druhom polčase tromi gólmi proti Nórsku a na ceste k víťazstvu 5:2 poskočilo 4:1.

Nino Niederreiter viedol Švajčiarov s gólom v presilovej hre a asistenciou.

Spojené štáty americké začínajú turnaj neskôr v piatok zápasom so Švédskom v druhej skupine, zatiaľ čo hostiteľská Česká republika sa v prvej skupine stretne s Fínskom.

Po predkole postupujú štyria najlepší v každej skupine po osem tímov do štvrťfinále.

Rusko a jeho spojenec Bielorusko sú vylúčení už tretí rok po sebe kvôli ruskej invázii na Ukrajinu.