Nemecko, minuloročné vicemajster, poráža Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Šport

Praha (AFP) – Vlaňajší vicemajster Nemecka zvíťazil nad Slovenskom 6:4 a v piatok otvoril majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Za Nemcov strelili po góle Dominik Kahun, Jonas Müller, Lukas Kalbly, Mark Michaelis, Leonard Pfoederle a Tobias Eder a Philipp Grubauer zastavil 35 striel v druhom zápase skupiny v meste Ostrava na východe krajiny.

Za Slovákov skórovali Marek Hrivik, Martin Vihervári, Libor Hodásek a Matos Sokl, ktorí prekonali Nemcov 39:22 vrátane 18:7 v záverečnej tretine.

V prvej skupine v Prahe Švajčiarsko viedlo v druhom polčase tromi gólmi proti Nórsku a na ceste k víťazstvu 5:2 poskočilo 4:1.

Nino Niederreiter viedol Švajčiarov s gólom v presilovej hre a asistenciou.

Spojené štáty americké začínajú turnaj neskôr v piatok zápasom so Švédskom v druhej skupine, zatiaľ čo hostiteľská Česká republika sa v prvej skupine stretne s Fínskom.

Po predkole postupujú štyria najlepší v každej skupine po osem tímov do štvrťfinále.

Rusko a jeho spojenec Bielorusko sú vylúčení už tretí rok po sebe kvôli ruskej invázii na Ukrajinu.

Copyright 2024 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.

READ  Žreb kvalifikácie Euro 2024: Ako sa pozerať, TV kanál, čas začiatku, sadenie kvetináčov, osud Škótska