Otec Leandra Trossarda prezrádza, kto je zodpovedný za slabý výkon na Euro 2024

Otec Leandra Trossarda obvinil trénera Belgicka Domenica Tedesca zo sklamania jeho syna v úvodnom zápase majstrovstiev Európy 2024.

Belgicko utrpelo šokovú prehru 1:0 so Slovenskom v úvodnom zápase svojej kampane na Euro 2024, keď inkasovalo gól v siedmej minúte od Ivana Schranza na Waldstadione vo Frankfurte.

Napriek inkasovaniu na začiatku zápasu pocítili Red Devils v poslednej tretine hnev a napokon nedokázali premeniť ani jeden zo svojich 16 pokusov na bránu. Tiež videli dva neuznané góly po zdĺhavých kontrolách VAR.

Po tejto katastrofálnej porážke belgická tlač, ako sa dalo predpokladať, ukázala prstom na množstvo hráčov so slabou výkonnosťou, pričom útočník Arsenalu Trossard sa dostal pod paľbu.

Leandro Trossard

Trossard bol chudobný proti Slovensku/Visionhaus/GettyImages

Rozprávať s De Morgen Pokiaľ ide o slabý výkon jeho syna proti Slovensku, Trossardov otec trval na tom, že za podpriemerný výkon môže manažér Tedesco.

Povedal: „Nemyslím si, že Tedesco je dobrý tréner pre Belgicko, aj keď nemá takú tvrdohlavosť ako Roberto Martinez.“

„Leandro je kritizovaný, ale bol presunutý z jednej pozície na druhú, takže v hre nedostanete sériu.“

„Nepodceňujte týchto Rumunov, Ukrajina sa ich prvého zápasu nezúčastnila. Dúfam však, že sa mýlim, Belgičania vyhrávajú a vzrušenie je na svete.“

Belgicko dúfa, že svoju kampaň na Euro 2024 dostane späť na správnu cestu v sobotu večer, keď sa stretne s lídrom skupiny E Rumunskom. Východoeurópska krajina predviedla vo svojom úvodnom zápase turnaja veľmi pôsobivý výkon, keď v Mníchove zdolala Ukrajinu 3:0.