Paul strieľa dva góly a Kanada poráža Slovensko vo štvrťfinále Svetovej hokejovej ligy

Obsah článku

PRAHA, Česko – Všetky obavy, ktoré Kanada pociťovala pri vstupe do kola play off Svetovej hokejovej ligy, rýchlo ustáli víťazstvom 6:3 nad Slovenskom vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase.

Kanada skórovala dvakrát v prvých štyroch minútach a 15 sekundách a v tretej tretine sa ujala vedenia 5:1, čo jej poskytlo dostatočnú podporu, aby pohodlne odolala nevyhnutnému tlaku Slovákov.

„Bolo pre nás dôležité, aby sme začali dobre,“ povedal tréner Kanady Andre Tourigny. „Štvrťfinále vždy prichádza s veľkým tlakom, čo je zvláštny tlak, pretože ak prehráte, idete domov.

„Náš začiatok pomohol trochu ubrať z tlaku (Slováci) bojovali, ale udržali sme si svoje tempo.“

Nick Ball viedol ofenzívu s dvoma gólmi a asistenciou.

Redakčne odporúčané

Víťazný gól a asistenciu zaznamenal Dylan Guenther, za obhajcu titulu Canadiens skórovali aj Jared McCann, Pierre-Luc Dubois a Brandon Tanev.

„Chlapci od začiatku vyhrávali svoje bitky a my sme dokázali posúvať puk po ľade a vyvíjať tlak na (Slovensko),“ povedal Paul. „Zasiahli sme veľa striel a snažili sme sa čoskoro nabrať impulz, pretože sme vedeli, že sú dobrým tímom.“

READ  New York Rangers privádza Adama Seroku späť na Slovensko

Jordan Binington predviedol v drese Kanady 18 zákrokov.

Za Slovákov skórovali Petr Cihláric, Miloš Kelemen a Marek Hřevik, ktorí sa priblížili dvoma neskoršími gólmi, kým Paul strelil svoj druhý gól v zápase do prázdnej brány.

„Vedeli sme, že sa budú brániť, ale myslel som si, že sme odviedli dobrú prácu, keď sme odohrali celých 60 minút,“ povedal Paul.

Samuel Hlavaj bol zaneprázdnený v bránke Slovenska a predviedol 37 zákrokov.

Odporúčané video

Ospravedlňujeme sa, ale toto video sa nepodarilo načítať.

Kanada sa v sobotu v semifinále stretne so Švajčiarskom, domáca Česká republika sa stretne so Švédskom. Kanada zdolala v predkole Švajčiarsko 3:2.

Švajčiarsko postúpilo do bojov o medaily, keď porazilo Nemecko 3:1, zatiaľ čo Česká republika zdolala Spojené štáty 1:0 a Švédsko skórovalo v predĺžení a zdolalo svojho hlavného rivala Fínsko 2:1.

McCann dal Kanade priestor predčasne vydýchnuť gólom na 2:15, keď sa dostal pred obranu Slovenska a prekonal Hlavaja.

Dubois o necelé dve minúty neskôr využil veľký odraz od strely Bowena Byrama a dostal Kanadu do vedenia 2:0.

Chilarek po prvej prestávke znížil vedenie Kanady na 2:1, no Paul strelil svoj prvý gól v zápase na začiatku druhej tretiny a Slovensko opäť nehrozilo, až keď bolo neskoro.

Góly Guenthera a Taneva s odstupom 20 sekúnd v tretej tretine potvrdili víťazstvo Kanady, aj keď jej nervy preverili, keď Kelemen skóroval o 28 sekúnd neskôr po tom, čo Tanev a Hrvik znížili manko na 5:3 gólom v presilovej hre, ktorý prišiel práve teraz. O 28 sekúnd neskôr. Zostávajú viac ako tri minúty.