Paul strieľa dva góly a Kanada výhrou nad Slovenskom postupuje do semifinále MS v hokeji

PRAHA – Všetky obavy, ktoré Kanada pociťovala pri vstupe do kola play off Svetovej hokejovej ligy, rýchlo ukončila výhra nad Slovenskom 6:3 vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase.

Kanada skórovala dvakrát v prvých štyroch minútach a 15 sekundách a v tretej tretine sa ujala vedenia 5:1, čo jej poskytlo dostatočnú podporu, aby pohodlne odolala nevyhnutnému tlaku Slovákov.

„Bolo pre nás dôležité dobre začať,“ povedal tréner Kanady Andre Tourigny. „Štvrťfinále vždy prichádza s veľkým tlakom, čo je zvláštny tlak, pretože ak prehráte, idete domov.“

„Náš začiatok pomohol trochu ubrať z tlaku. (Slováci) bojovali, ale udržali sme si svoje tempo.“

Nick Paul V ofenzíve viedol mužstvo dvoma gólmi a asistenciou.

Dylan Gunther Pripísal si víťazný gól a asistenciu Jared McCann, Pierre-Luc Dubois A Brandon Tanev Skóroval aj za obhajcu titulu Canadiens.

„Hneď od začiatku chlapci vyhrávali svoje bitky a my sme boli schopní posúvať puk po ľade a vyvíjať tlak na (Slovensko). Vyrobili sme veľa striel a snažili sme sa nabrať tempo, pretože sme vedeli, že sú dobrým tímom.“ „povedal Paul.

Jordan Pennington V drese Kanady predviedol 18 zákrokov.

Peter SellaricMiloš Kelemen a Marek Hrivik Skóroval za Slovákov, ktorí sa priblížil dvoma neskoršími gólmi, kým Paul strelil svoj druhý gól v zápase do prázdnej brány.

„Vedeli sme, že sa budú brániť, ale myslel som si, že sme odviedli dobrú prácu, keď sme odohrali celých 60 minút,“ povedal Paul.

Samuel Hlavaj bol zaneprázdnený v bránke Slovenska a predviedol 37 zákrokov.

Kanada sa v sobotu v semifinále stretne so Švajčiarskom, hostiteľská krajina s Českom Švédsko. Kanada zdolala v predkole Švajčiarsko 3:2.

Švajčiarsko postúpilo do bojov o medaily, keď porazilo Nemecko 3:1, zatiaľ čo Česká republika zdolala Spojené štáty 1:0 a Švédsko skórovalo v predĺžení a zdolalo svojho hlavného rivala Fínsko 2:1.

READ  Majstrovstvá sveta 2022 - Kvalifikácia Európy - Slovensko vs Malta Náhľad a predpovede

McCann dal Kanade priestor predčasne vydýchnuť gólom na 2:15, keď sa dostal pred obranu Slovenska a prekonal Hlavaja.

Dubois sa vrhol na veľký odraz od A.J Bowen Biram O necelé dve minúty vystrelil a dostal Kanadu do vedenia 2:0.

Chilarek po prvej prestávke znížil vedenie Kanady na 2:1, no Paul strelil svoj prvý gól v zápase na začiatku druhej tretiny a Slovensko opäť nehrozilo, až keď bolo neskoro.

Góly Guenthera a Taneva s odstupom 20 sekúnd v tretej tretine potvrdili víťazstvo Kanady, aj keď jej nervy preverili, keď Kelemen skóroval o 28 sekúnd neskôr po tom, čo Tanev a Hrvik znížili manko na 5:3 gólom v presilovej hre, ktorý prišiel práve teraz. O 28 sekúnd neskôr. Zostávajú viac ako tri minúty.

Táto správa od The Canadian Press bola prvýkrát publikovaná 23. mája 2024.