Prekvapenie Euro 2024: Gruzínsko omráčilo Portugalsko a dostalo sa do osemfinále; Kvalifikujú sa aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko – PerambraNews

Prekvapenie Euro 2024: Gruzínsko omráčilo Portugalsko a dostalo sa do osemfinále; Belgicko, Rumunsko a Slovensko sa tiež kvalifikujú (Georgis Mikotadze, hráč Gruzínska, oslavuje strelenie pokutového kopu proti Portugalsku na Euro 2024. AP)

27. júna 2024 bol futbalový svet svedkom jedného z najväčších zmätkov na Euro 2024, keď Gruzínsko ohromilo Portugalsko, aby si zarezervovalo svoje miesto v posledných 16. V ďalších napínavých zápasoch postúpili do vyraďovacej fázy aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko, čím si otvorili cestu k napínavému pokračovaniu turnaja.

Historické víťazstvo Gruzínska

V zápase, na ktorý sa bude spomínať aj po rokoch, Gruzínsko prekonalo všetky šance a porazilo Portugalsko 2:1. Zápas, ktorý sa konal v Allianz Arene v Mníchove, bol svedkom silnej konfrontácie medzi gruzínskym tímom a obrovským portugalským tímom, ktorý bol najvýraznejším kandidátom na víťazstvo v turnaji.

Udalosti prvého polčasu

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, Portugalsko malo loptu, no snažilo sa prelomiť odolnú obranu Gruzínska. Zlom nastal v 38. minúte, keď Giorgi Kveletaya strelil úžasný gól a Gruzínsko prekvapivo viedlo. Portugalsko odpovedalo rýchlo, Bruno Fernandes vyrovnal tesne pred polčasom z dobre kopnutého priameho kopu.

Dráma druhej polovice

V druhom polčase vzrástla sebadôvera Gruzínska rovnakou silou ako Portugalsko. V 68. minúte skóroval nádherný protiútok Khvicha Kvaratskhelia a Gruzínsko opäť viedlo. Napriek početným pokusom sa portugalskej reprezentácii nepodarilo skórovať vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Gruzínska Giorgia Loriu. Záverečný hvizd oznámil historické víťazstvo Gruzínska a postup do osemfinále.

Dominancia Belgicka

Belgicko pokračovalo vo svojej pôsobivej forme na Euro 2024 zdrvujúcim víťazstvom 3:0 nad Fínskom. Zápas, ktorý sa konal na štadióne kráľa Baudouina v Bruseli, ukázal ofenzívnu silu Belgicka a pevnú obranu.

Ciele a zhrnutia

Romelu Lukaku Skóre otvoril v 15. minúte razantnou hlavičkou.

Kevin De Bruyne Hosťujúci tím ešte pred koncom prvého polčasu zdvojnásobil svoj náskok nádhernou strelou spoza šestnástky.

Eden Hazard Fínsko spečatilo víťazstvo z pokutového kopu v 75. minúte po prihrávke rukou vo vnútri šestnástky.

READ  Žije veľa moslimov, ale v tejto oblasti nie je žiadna mešita! Vieš prečo?

Komplexné víťazstvo zabezpečilo Belgicku miesto v osemfinále, pričom fanúšikovia aj odborníci chvália ich vyvážený a efektívny štýl hry.

Rímska renesancia

Rumunsko mnohých prekvapilo, keď sa kvalifikovalo do osemfinále vďaka výhre 2:1 nad Rakúskom. V zápase, ktorý sa konal na Národnom štadióne Arena v Bukurešti, sa Rumunsko vrátilo z gólu nadol a dosiahlo dôležité víťazstvo.

Najdôležitejšie momenty zápasu

Rakúsko sa dostalo predčasne do vedenia gólom Marka Arnautoviča z desiatej minúty. Rumunsko však rázne odpovedalo dvoma gólmi z Florin Tanasi A Dennis Mann V druhom polčase bol pre ich úspech kľúčový silný výkon a taktická disciplína Rumunska, ktoré si zabezpečilo zaslúžené miesto v osemfinále.

víťazstvo Slovenska

Slovensko sa do osemfinále kvalifikovalo aj ťažkým víťazstvom nad Švajčiarskom 1:0. Zápas, ktorý sa odohral na štadióne Kipponpark v St. Gallen, bol napätý, keďže oba tímy si vytvorili množstvo šancí.

Rozhodujúci moment

Rozhodujúci moment prišiel v 67. minúte, keď… Marek Hamšík Jediný gól zápasu strelil Rafael Benitez z priameho kopu. Defenzíva Slovenska vydržala v ďalšom priebehu zápasu a zmarila pokusy Švajčiarska o vyrovnanie. Toto víťazstvo zabezpečilo Slovensku postup a zvýraznilo jeho flexibilitu a taktickú inteligenciu.

teším sa

Ako turnaj postupuje do vyraďovacej fázy, vzrušenie a očakávanie stále rastie. Výhry slabších tímov a dominantné výkony vydláždili cestu k napínavým súbojom v osemfinále. Tímy ako Gruzínsko, Belgicko, Rumunsko a Slovensko budú pokračovať v napredovaní s cieľom dosiahnuť slávu na majstrovstvách Európy v roku 2024.