Priamy prenos zápasu Anglicko – Slovensko: Gólom Ivana Schranza vedie Slovensko pred Anglickom

Odkiaľ pochádza tento obrázok? Getty Images

Nádherný priamy kop od anglickej hviezdy – nádherná hlavička Kanea, ktorá sa však nedostala do siete

77' žltá karta Pekaric dostáva žltú kartu za nebezpečný zákrok

72 minút – Anglicko malo v tomto zápase zatiaľ sedem rohových kopov, no ani jeden sa zatiaľ nedostal do siete. Slovensko hrá z defenzívy a výborne bráni Anglicku skórovať.

70 minút– Foden získa oficiálny titul v anglickom národnom tíme.

voľný kop Pre Anglicko, ktoré prevzal Guehi

68 minút – Saka už nehrá na ľavom obrancovi, zatiaľ čo Palmer hrá z pravého krídla.

Pickford (Anglicko) získava priamy voľný kop. Teraz je to implementované a lopta je v hre.

67 minút– Schranz Wei skóroval za Slovensko bez vážneho faulu proti Goehemu (Anglicko).

66'Náhradník- Trippier je mimo základnej zostavy anglického národného tímu, Cole Palmer je v základnej zostave anglického národného tímu

64 minút– Úžasný výkon anglickej reprezentácie, ktorá dokázala streliť jeden gól a dodať im nádej. Kuka (Slovensko) sa dopustil faulu a dostal priamy kop proti Riceovi (Anglicko).

62 min – Trippier nestráca svaly, čo ma znepokojuje.

David Strelec je vonku, Lukáš Haraslin je mimo, Tomáš Suslov a Robert Božník sú na Slovensku

61 minút– Foden dostal loptu za Anglicko, dostal sa bližšie, je v dobrej pozícii na strelu — Ale nie, tú strelu od Fodena blokuje Duda (Slovensko)

59 minút– Kuka (Slovensko) je silný pre tím D Don a dostal aj priamy kop za faul na Maina (Anglicko). Mainoo v druhom polčase skutočne dominoval v strede poľa

54 minút– Haraslin (Slovensko) nezískal voľný kop pre faul na Walkera (Anglicko). Dokáže to Anglicko prekonať?

Video asistent rozhodcu Zrušenie gólu, môj bože. To je dobré pre Anglicko a dúfam, že budú proti Slovensku hrať aj naďalej

50 minútbola zrušená. Anglický ekvalizér bol zrušený po kontrole VAR 49'

ale nieFoden strelil gól, no pre ofsajd bol zakázaný.

Schranz (Slovensko) odpískal posledný hvizd za faul na Goeheho (Anglicko). Rice (Anglicko) zahráva priamy voľný kop.

47 minút – Anglicko pokračuje v hre s množstvom driblingov, Saka a Kane sa snažia preniknúť cez obranu Slovenska

rohu Pre Anglicko v tejto nebezpečnej dobe. Oh Stones posúva Bessina do siete

45 + 2 minúty – Anglicko je nervózne, keď sa snaží presadiť Slovensko. Mainoo robí cestu, ale oheň je blokovaný

voľný kop V prospech Anglicka. Foden má priamy kop

45+1 minúta Žltá karta Za Škriniara sme proti Bellinghamu urobili chybu

44 minút – Hanko (Slovensko) pripúšťa priamy kop za faul na Saka (Anglicko). Walker (Anglicko) zahráva priamy voľný kop.

43. minúta – Duda (Slovensko) odpískal záverečný hvizd po góle proti Stones (Anglicko).

41 minútZápas bol veľkou skúškou pre Anglicko, ktoré sa snažilo streliť vyrovnanie. Stones (Anglicko) rozohral priamy kop.

39„Zápas bol prerušený, pretože Vavre dostal lekársku pomoc od slovenského lekárskeho tímu.“

Foden (Anglicko) rozohráva priamy voľný kop, no nie je príliš dôrazný a ide do siete.

38 minút– Slovensko sa snaží zabezpečiť si svoj cieľ, keďže sa rýchlo presúva do stredu poľa. Duda (Slovensko) zarába priamy kop po faule Bellinghama (Anglicko).

36 minútStrelic (SR) bol v ofsajde, ale rozhodca ho vychytal.

30. minúta – Dlhý pas od Kanea premenil na gól pre Slovensko

28 minút– Foden sa snaží nájsť cestu za Slovensko

26'Schranz strieľa tretí gól v Euro

Aký fantastický gól! Skvelá asistencia Streleca, ktorý prihral Schranzovi, ktorý ju bravúrne umiestnil do siete za Pickforda.

25'Evan Schranz Výsledok pre Slovensko

23 minút – rohový kop Za Anglicko to zobral Trippier do Saka. Aký výstrel z Mainoo ale e go ova di net.

22 minút – Aká chyba Tým, že Bellingham priamo v šestnástke Slovenska stráca loptu pred obrancami, hlavičkou ju prihráva Kaneovi, no ten odvracia na roh.

21 minút – Srdečný potlesk fanúšikov oboch tímov na ihrisku. Foden a Bellingham sa pokúšajú dostať na Saka, ale strácajú loptu. Walker stráca loptu a silný útok hráča Slovenska.

Silný zásah Declana Ricea

Asi štyri žlté karty v prvom polčase tohto zápasu. Škriniar (Slovensko) zahráva priamy kop.

17' žltá karta – Bellingham dostal žltú kartu za Anglicko za vysoký zákrok proti Haraslinovi (Slovensko).

15 minút– Saka a Bellingham hrajú z ľavej strany hore v snahe preniknúť do priestoru Slovenska. Veľa hlasného povzbudzovania na štadióne

13' žltá karta – Kuka dostane rezerváciu na Slovensko

12 minút- Aká premárnená príležitosť! Slovensko pre Dona Deya vedie

10 minút- Trippier (Anglicko) sa dotkol lopty, urobil niekoľko pohybov, ale minul som cieľ.

8 minút– Krásna strela zblokovaná Stonesom (Anglicko). Skvelá obrana Anglicka

7'žltá karta– Mainwoo Ako môžem začať svoj prvý zápas bez toho, aby som dostal žltú kartu po faule

5 minút– Dobrá príležitosť pre Anglicko a Bellingham hrajú v šestnástke Slovenska, ale lopta minula bránu.

4 minúty-Aká kráľovná krásy! Slovensko premrhalo príležitosť viesť zápas

3 minúty: Voľný kop pre Slovensko. Prvý výkop zápasu. Nebolo to prevedené dobre, keď to išlo nad bránu

2'žltá karta– Johi dostal žltú kartu za faul proti hráčovi Slovenska.

1 minútaJordan Pickford v skutočnosti nezačal dostávať prvé dotyky, ako to urobil Mark Gue pre Anglicko.

0. minúta – Slovensko odkopáva loptu, aby sa začalo stretnutie

Tréner Anglicka Gareth Southgate povedal, že „zúfalo chce urobiť dobre pre svoju krajinu“. Stalo sa tak v čase, keď sa Tri levy pripravujú na stretnutie so Slovenskom v osemfinále ME 2024.

Anglicko vyhralo skupinu C, no v troch zápasoch strelilo len dva góly a Southgate a jeho hráči nie sú pod intenzívnym dohľadom.

Nedeľné víťazstvo Gelsenkirchenu ich však uvidí vo štvrťfinále čeliť Švajčiarsku. Nebojím sa dostať sa do vyraďovacej fázy, hovorí Southgate.

„Bude to skvelá noc na vytvorenie ďalších spomienok pre našich priaznivcov,“ povedal Im Tak.

„Nehrám semifinále veľkého turnaja, vediem tím pre semifinále a finále, zajtra (30. júna) budem robiť pokroky pre tím.

„Nebojíme sa povedať, že prehráme alebo stratíme príležitosť. Snažíme sa prísť s niečím, čo je náročné.

zoznam vyvolených

Anglicko I IX: Pickford, Walker, Ryža, Kamene, Johi, Saka, Kane, Bellingham, Foden, Trippier, Maino

Slovensko prvá deviata: Dúbravka, Pekaric, Vavro, Duda, Škriniar, Hanko, Haraslin, Strelec, Kuka, Lobotka, Schranz.

Novinky z tímu

Phil Foden Day je k dispozícii po návrate domov na pôrod M. Pekina.

Ľavý obranca Luke Shaw opäť trénuje po dlhodobom zranení stehennej šľachy, ale nie je pripravený nastúpiť, zatiaľ čo stredopoliar Manchestru United Kobe Maino je po príchode na prvý polčas proti Slovinsku pripravený hrať v strede poľa.

Ako sledovať zápas Anglicka a Slovenska

Zápas sa začína o 17:00 WAT a naživo ho vysiela kanál SuperSport.

Môžete tiež sledovať živé aktualizácie na BBC News Pidgin.

Štatistiky zápasu

• Anglicko nevyhralo päť zo šiestich zápasov so Slovenskom – ale jediný prípad, keď ho na Euro 2016 nedokázalo poraziť, bolo v jedinom predchádzajúcom stretnutí na veľkom turnaji – zápas sa skončil bezgólovou remízou so Saint-Etienne. Tri levy mali najvyšší priemer 29. miesta v európskom zápase (od roku 1980).
  • Slovensko dokázalo streliť prvý gól v troch zo šiestich zápasov proti Anglicku, no napokon v každom zápase prehralo 2:1.
  • Tretí zápas Anglicka Euro 16, keď v roku 2016 prehralo s Islandom 2:1 a v roku 2020 zdolalo Nemecko 2:0.
  • Slovensko si len po tretíkrát zahrá vo vyraďovacej fáze veľkého medzinárodného turnaja. V oboch prípadoch však vypadli v osemfinále, keď na MS 2010 prehrali s Holandskom 2:1 a na Euro 2016 s Nemeckom 3:0.
  • Anglicko si na posledných dvoch ME neudržalo viac čistých kont ako ktorýkoľvek iný tím (7 z 10 zápasov).
  • S Jordanom Pickfordom ako brankárom dosiahli všetkých sedem čistých kont – viac čistých kont mali na európskom šampionáte iba brankári so Španielom Ikerom Casillasom (9), Holanďanom Edwinom van der Sarom (8) a Talianom Gianluigim Buffonom (8).
  • Harry Kane nestrelil šesť gólov vo svojich posledných šiestich zápasoch vo vyraďovacej fáze veľkých turnajov za Anglicko (dva v dvoch zápasoch na MS 2022, štyri v štyroch zápasoch na Euro 2020). Celkovo strelil sedem gólov vo vyraďovacej fáze, čo je zároveň najviac spomedzi všetkých hráčov Three Lions.