Reprezentácia Severného Írska do 19 rokov remizuje so Slovenskom

Hráči Severného Írska do 19 rokov remizovali so Slovenskom 2:2 na prvom z dvoch challengerových internacionálov proti Slovákom v rámci prípravy na júlový európsky šampionát do 19 rokov.

preteky

Medzinárodný vyzývací zápas

Klasifikačná čiara

Severné Írsko U19 2-2 Slovensko U19

Najlepší strelci

Severné Írsko: Trickett (30 minút), Graham (36 minút)

Slovensko: Dulay (13), Masaryk (38)

miesto

Seaview Stadium, Belfast

dátum

7. júna 2024

Novinky z tímu

Tréner Severného Írska do 19 rokov Gareth McAuley vybral 22-členný káder na dva tohtoročné prípravné zápasy proti Slovensku do 19 rokov.

Zápasy v Belfaste a Larne budú poslednými prípravnými zápasmi pre hráčov Severného Írska do 19 rokov pred tým, ako budú budúci mesiac súťažiť na majstrovstvách Európy do 19 rokov.

Zápasy Challenge sa budú konať v Seaview a Larne Inver Park, na dvoch štadiónoch používaných na skupinové zápasy na finále majstrovstiev Európy UEFA mužov do 19 rokov 2024, ktoré sa konajú v Severnom Írsku od 15. do 28. júla.

ako sa to stalo

Slovensko otvorilo skóre v 13. minúte, keď Patrick Dulay napálil loptu do siete.

O štyri minúty neskôr brankár Slovenska Jakub Badjon zblokoval prudkú strelu Lewisa Tricketta.

Severní Íri pokračovali v tlaku a proti Albertovi Rusnákovi po polhodine vyrovnali. Kieran Morrison nakŕmil Tricketta a prepracoval sa cez dvoch hráčov, kým loptu poslal domov. Bol to skvelý gól.

O šesť minút neskôr išli domáci do vedenia, keď Connor Barr skĺzol Braydena Grahama a útočník z tesného uhla prevŕtal loptu do siete.

Slovensko sa ale rýchlo vrátilo a v 38. minúte vyrovnalo cez Andyho Masaryka.

Koniec prvého polčasu: Severné Írsko U19 2-2 Slovensko U19

Po prestávke bol zápas mierne napätý. Obrana oboch tímov bola vpredu, pričom obe mužstvá si len ťažko vytvárali čisté príležitosti. Množstvo striedaní narušilo rytmus súťaže.

READ  Rómsky bytový majetok Luník IX na Slovensku vidí začiatok miestnych očkovaní proti COVID-19

Brankári boli len zriedka povolaní do akcie, keďže hra uviazla uprostred parku.

Napriek nedostatku šancí v druhom polčase bol výkon Severného Írska proti silnému tímu Slovenska celkovo silný.

Oba tímy sa opäť stretnú v pondelok (10. júna) v Inver Parku v Larne o 18:00.

Zápas: Severné Írsko U19 2-2 Slovensko U19

Severné Írsko U19: Mason Moon, Ruairi McConville (kapitán), Josh Briggs, Gallagher Lennon, Aodan Doherty, Blaine McClure, Lewis Trickett, Conor Barr, Brayden Graham, Sam Glenfield, Kieran Morrison.

Náhradníci: Kay McLean (brankár), Shaun Brown, Joel Thompson, Francis Turley, Tom Acheson, Brendan Hamilton, Dithi McCallion, Corey Smith, Rhys Ifans, Jack Doherty.

Slovensko U19: Jakub Badzjohn, Matej Obsevan, Danijil Daniel, Tomáš Marošín, Patrick Dulay, Eric Morin, Andy Masaryk, Botond Angial, Zoran Záhradník, Milan Rehuš, Adam Zajac.

Náhradníci: Jakub Vinarčič (brankár), Richard Slovakia, Adam Oravec, Samuel Samaj, David Petrík, Samuel Maslig, Aleksei Maroš, Maťoš Kokman, Giuliano Marek.