Rozbor zápasu Anglicko 2:1 Slovensko (30. 6. 2024)

Jude Bellingham Bol zachránený Anglicko Z vypadnutia z ME 2024 Slovensko V nedeľu strhujúcim vyrovnávajúcim gólom v 95. minúte predtým Harry KaneSkorý víťaz v predĺžení poslal favoritov turnaja do štvrťfinále víťazstvom 2:1.

Slovensko začalo zápas agresívnejšie ako Anglicko a predtým udelilo súperovi niekoľko varovaní Evan Schranz Pred brankárom dal geniálny gól Jordan Pickford V 25. min.

Anglicko, s ktorým sa stretne v najbližšom zápase ŠvajčiarskoFrancúzska reprezentácia sa vrátila vyhrať posledné tri zápasy na ME, v ktorých inkasovala prvý gól, vrátane semifinálového zápasu v minulej edícii, a krátko po prestávke si myslela, že vyrovnala, no nevzdala sa . Phil Foden Predtým, ako dokopol loptu do brány, bol v jasnom ofsajde.

Kane netradične odhlavičkoval loptu z priameho kopu Fodena, ktorý smeroval mimo žrde. Declan Rice Anglická reprezentácia trafila žrď po tom, čo sa slovenská reprezentácia ocitla na konci zápasu uväznená hlboko na vlastnej polovici, hoci sa zdalo, že anglickej reprezentácii chýbala viera, keďže jej fanúšikovia boli čoraz frustrovanejší.

Ale Bellingham, deň po svojich 21. narodeninách, vyrovnal úžasným kopom nad hlavou v posledných sekundách prestávky, keď zápas smeroval do predĺženia s prvou strelou Anglicka na bránu.

Anglicku trvalo necelú minútu po reštarte, aby sa dostalo do vedenia, keď Kane prekonal zúfalého brankára. Martin Dúbravka Z bezprostrednej blízkosti na dokončenie výraznej premeny.

Výkon Slovenska s postupom zápasu klesal a k vyrovnaniu sa priblížili pred koncom prvého polčasu v predĺžení, keď Peter Pekarek Strelil nebezpečný center, ktorý išiel nad brvno.

Anglicku sa podarilo v posledných momentoch zápasu zablokovať vlnu lôpt v pokutovom území, aby si zabezpečilo šťastné víťazstvo a pripravilo 6. júla štvrťfinálové stretnutie so Švajčiarskom v Düsseldorfe.

Oveľa lepší výkon však budú potrebovať proti švajčiarskemu tímu, ktorý prevýšil obhajcov titulu Taliansko V osemfinále bolo nešťastné inkasovať neskorý vyrovnávajúci gól proti Nemecko V skupinovej fáze.

READ  Zhrnutie správ: Lekári sú tento týždeň pripravení na masívnu demonštráciu