Rumunsko a Slovensko remizujú 1:1 a kvalifikujú sa do osemfinále na ME 2024

NAÍ DILLÍ: Rumunsko a Slovensko si po remíze 1:1 vo Frankfurte zabezpečili svoje miesta v osemfinále Eura 2024, výsledkom čoho boli oba tímy, ktoré sa kvalifikovali zo skupiny E.

Slovensko sa ujalo vedenia v 24. minúte, keď Ondrej Duda využil defenzívnu chybu, keď hlavičkoval po centri Juraja Kuku. Rumunsko odpovedalo rázne a v 43. minúte získalo pokutový kop, keď Ianisa Hagiho fauloval David Hanko. Razvan Marin úspešne premenil pokutový kop, aby do konca prvého polčasu vyrovnal skóre.

V druhom polčase si oba tímy vytvorili šance, pričom Lukas Haraslin mal zo štandardiek a protiútokov blízko skórovať pre Slovensko a Rumunsko.

Napriek neskorému postupu z oboch strán sa ani jednej zo strán nepodarilo streliť víťazný gól a zápas sa skončil remízou.

Výsledok znamená, že štyri tímy v skupine E skončili na štyroch bodoch. Rumunsko obsadilo prvé miesto vďaka väčšiemu gólovému rozdielu, kým Slovensko predbehlo Ukrajinu a obsadilo tretie miesto v rovnakom meradle. Belgicko sa aj napriek žrebu kvalifikovalo do vyraďovacej časti.

Ide o prvú kvalifikáciu Rumunska do vyraďovacej fázy majstrovstiev Európy od roku 2000, zatiaľ čo Slovensko sa kvalifikovalo do osemfinále druhýkrát, pričom tento úspech sa mu podarilo už v roku 2016.

Samotný zápas bol napínavý. Obe mužstvá ukázali odhodlanie a energiu, aj keď celkovú kvalitu hry ovplyvnil presilový tlak.

Hoci remíza možno nebola klasickou konfrontáciou, bola svedkom veľkej drámy a postarala sa o napínavý záver piateho setu.