Rumunsko a Slovensko sa po napínavej remíze dostanú do osemfinále na ME 2024

FRANKFURT – Rumunsko a Slovensko postúpili do osemfinále ME 2024 po napínavej remíze 1:1 vo svojom poslednom stredajšom zápase E-skupiny.

V prvom polčase posunul Slovensko do vedenia Ondrej Duda, no do prestávky z penalty vyrovnal Rumun Razvan Marin.

Keďže všetky štyri tímy v skupine získali zo svojich troch zápasov štyri body, Rumunsko skončilo na čele skupiny a strelilo viac gólov ako druhé Belgicko.

Slovensko sa kvalifikovalo na tretie miesto vďaka väčšiemu gólovému rozdielu pred štvrtou Ukrajinou.

Bol to nezabudnuteľný moment pre Rumunsko, ktoré sa prvýkrát po 24 rokoch dostalo do vyraďovacích bojov na ME.

Rumunsko sa vo svojich piatich vystúpeniach na európskom šampionáte kvalifikovalo len do osemfinále, no tím Eduarda Iordanescu ukončil dlhé suchá.

„Je to neuveriteľné. Chcem zablahoželať mojim hráčom, našli sme ducha. Vrátili sme sa, nikdy sme sa nevzdali,“ povedal Iordanescu.