S Anglickom stále na rade, Jude Bellingham vytvára jeden z najväčších momentov Euro 2024

Gelsenkirchen, Nemecko (AP) – Jude Bellingham Potrebujeme vyrobiť niečo špeciálne, aby sa Anglicko udržalo na Euro 2024.

A práve v správnom čase Bellinghamov úžasný kop nad hlavou v piatej minúte zo šiestich minút prestávky poslal nedeľný zápas do predĺženia a Harry Kane zabezpečil víťazstvo 2:1, aby udržal nádej Anglicka na zisk prvého veľkého titulu od roku 1966. .

Anglicko bolo pár sekúnd od kolapsu v jednom z najväčších nepokojov v histórii majstrovstiev sveta európsky šampionát Keď v nadstavenom čase osemfinále prehrávali proti Slovensku 1:0.

„Myslím si, že trvalo 30 alebo 20 sekúnd, kým sme sa dostali z európskeho šampionátu,“ povedal Bellingham. „Je ťažké poprieť, že to bol jeden z najdôležitejších momentov v mojej doterajšej kariére.“

Mal ich niekoľko.

Stredopoliar, ktorý v sobotu dovŕšil 21 rokov, práve ukončil kariéru Úžasná prvá sezóna v Reale MadridA vyhrať Ligu majstrov a španielsky titul.

V takom mladom veku je už jedným z najdôležitejších hráčov Anglicka a poskytol magický moment, keď sa zdalo, že všetka nádej je stratená.

„Jeho svet je úplne iný ako ktorýkoľvek iný 21-ročný mladík na svete… Môže ponúknuť tieto momenty, keď chytí veci pod krk a jeho charakter a charakter vytvárajú momenty, ktoré môžu zmeniť svet,“ povedal England. tréner Gareth Southgate, ktorý priznal, že verí Bellinghamu Ten, kto vyzerá unavene, 15 minút pred koncom normálneho hracieho času „vystúpil z nôh“: „Veľký zápas.“

Anglicko – jeden z favoritov na víťazstvo na turnaji a vicemajster Európy v minulom ročníku – podľahlo Slovensku na 45. mieste po góle Ivana Schranza z 25. minúty.

Časom prišiel Bellinghamov čas.

Kyle Walker vystrelil z pravej strany z diaľky. Mark Guehi vyskočil, aby prihral loptu.

Bellingham bol v šestnástke a musel si upraviť telo, aby predviedol perfektný hlavičkový kop a poslal loptu do dolného rohu, aby brankár Slovenska Martin Dúbravka zostal uviaznutý na vlastnej bránkovej čiare, keď sledoval, ako sa usadila do vlastnej siete.

READ  Politico: V Kyjeve nie je vojna... Fico sa vysmieva Slovensku

Niektorí fanúšikovia Anglicka už opustili štadión. Tí vo vnútri vybuchli.

„Mal som zvláštny pocit, že hra nie je mŕtva a viem, že to znie smiešne,“ povedal Southgate.

Gól Bellinghamu bol prvou strelou Anglicka na bránu v zápase.

Pri druhom góle nemuselo byť dlho, keďže Kane nasmeroval domov svoj siedmy gól z posledných siedmich vyraďovacích zápasov na veľkých turnajoch. Pre jeho krajinu to bol zároveň rekordný 65. zásah.

Anglicko sa v sobotu v Düsseldorfe predstaví vo štvrťfinále so Švajčiarskom.

Dlho to však vyzeralo ako pokorný odchod pre Southgateovu stranu, čo vyvolalo spomienky na ich odchod z rúk Islandu na majstrovstvách Európy 2016.

„Je to vyraďovací zápas a všetko je možné,“ povedal Southgate.

Anglicko čelilo tvrdej kritike za svoj výkon v skupinovej fáze a fanúšikovia v prvom polčase štadión vypískali, pričom medzi jeho fanúšikmi narastala frustrácia po góle Schranza.

V druhom polčase sa potreboval zlepšiť. Gól Phila Fodena VAR neuznal, Kane zblízka hlavičkoval vedľa a Declan Rice v 81. minúte trafil žrď.

Slovensko spôsobilo šok už tým, že v skupinovej fáze zdolalo nasadené 3. Belgicko a vyzeralo to tak, že proti 5. svetovému tímu zopakuje.

To bolo dovtedy, kým nezasiahol Bellingham.

Dodal: „Dali gól od hráča v hodnote 100 miliónov eur. Bol to tím v hodnote 1,5 miliardy eur. Ak pripustíte len pol metra, budete potrestaní,“ povedal tréner Slovenska Francesco Calzona.